printlogo


دنیای اقتصاد - روزگار معدن - تعادل - صمت
دنیای اقتصاد - روزگار معدن - تعادل - صمت
کد خبر: 704
دنیای اقتصاد

کمپین فشرده آمریکا برای تحریم تسلیحاتی

واشنگتن بعد از آنکه در اقدامی خلاف حقوق بین‌الملل، هواپیمای ایرانی را در آسمان سوریه با جنگنده‌های خود تهدید کرد، اکنون نیز در حالی‌که تقریبا سه ماه تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور زمان باقی‌مانده بر اتهام‌زنی‌هایش علیه ایران افزوده است. در این رابطه برایان هوک، فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران در گفت‌وگویی با یک روزنامه سعودی ضمن تکرار اتهام‌زنی‌ها به تهران اعلام کرد، به تلاش خود برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران ادامه می‌دهد.
جنجال بر سر یک انتخاب مجلسی
موعد معارفه مهرداد بذرپاش برای تصدی ریاست دیوان محاسبات فرا رسید؛ او که در نخستین روز مرداد ماه امسال با وجود اما و اگرهای فراوان، با رای موافق ۱۵۸ نماینده، پیروز رقابت با لطف‌الله فروزنده شد و توانست از مجلس یازدهمی‌ها عنوان ریاست دیوان محاسبات را بگیرد، امروز رسما معارفه شده و کار خود را در خیابان برزیل تهران آغاز می‌کند. آغاز به کار بذرپاش در دیوان محاسبات اما شباهتی به سایر نهادهایی که پیش از این درآنها فعالیت داشت، ندارد.
روزگار معدن
ضرورت اصلاح اساسنامه عهد کهن
با توسعه بازار سرمایه و گسترش دامنه فعالان این بازار، انتظارات سرمایه‌گذاران از نهاد‌های مالی بیشتر شده و گاهی هم انتقاداتی به عملکرد نهاد‌های مالی عضو کانون و نیز خود کانون نهاد‌های سرمایه‌گذاری وارد می‌شود و به نظر می‌رسد عملکرد این نهاد‌ها جای بهبود و اصلاح دارد.
معدنکاری در فضا برای نجات زمین
کارشناسان معتقدند: منابعی در فضا یافت می‌شوند که در کره زمین بسیار مفیدند و به همین دلیل اکتشاف فضایی در فواصل دور اهمیت حیاتی برای انسان زمینی دارد.
تعادل
رشد 70 درصدی حساب جاری و نقدینگی و اثر آن بر تورم
وضعیت شاخص‌های کلان اقتصادی از جمله کسری بودجه و تامین آن از محل فروش اوراق و اثری که بر عملکرد بانک‌ها و رشد نقدینگی، خلق پول و پایه پولی دارد، افزایش نرخ سود بانکی و هزینه سنگین 300 هزار میلیارد تومانی آن برای بانک‌ها، مالیات معاملات بورس، فروش اموال و سهام دولتی، رشد سپرده دیداری که بالاتر از سپرده‌های بلندمدت بوده و... موضوعاتی است که در ماه‌های آینده روی بازار ارز، مسکن، بورس، قیمت کالاها و خدمات اثرگذار خواهد بود
سهام عدالت ۲۰ میلیونی شد
ارزش برگه ۵۳۲ هزار تومانی سهام عدالت در پایان معاملات روز گذشته به ۲۰ میلیون و ۲۹۷ هزار و ۸۹۰ تومان رسید و سود ۶۶۳ هزار تومانی عاید سهامداران شددر پایان معاملات هفته گذشته ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۹ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۵۴۸ تومان اعلام شده بود که بر این اساس طی معاملات شنبه ۳.۳ درصد سود معادل ۶۶۳ هزار و ۳۴۲ تومان عاید سهامداران عدالت شده است.
صمت
کدام مستاجران مشمول دریافت تسهیلات می‌شوند؟
ثبت‌نام برای دریافت وام ودیعه از ساعت ۱۰ صبح روز شنبه آغاز شد و تا آخر این هفته نیز ادامه دارد. مستاجران تهرانی می‌توانند برای دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی و در سایر شهرها از ۱۵ تا ۳۰ میلیون تومان اقدام کنند. این وام برای عموم مستاجران نیست و به‌دلیل اینکه سقف این وام ۲۰ هزار میلیارد تومان است، فقط چند گروه واجد شرایط دریافت این تسهیلات هستند.
راهکاری برای افزایش کیفیت محصولات صادراتی
صادرات موضوع بسیار مهمی در تجارت امروز جهان به‌شمار می‌رود و کشورهای پیشرفته همه امکانات و تجهیزات را برای نفوذ محصولات خود در بازار فروش کشورهای هدف به‌کار می‌گیرند.
 
لینک مطلب: http://wasco-ir.com/News/item/704