printlogo


دنیای اقتصاد - روزگار معدن - تعادل - صمت
دنیای اقتصاد - روزگار معدن - تعادل - صمت
کد خبر: 641
دنیای اقتصاد

زنگ پایان مجلس دهم

زنگ پایان مجلس دهم به صدا درآمد؛ مجلسی که با پشتوانه مشارکت حدود ۶۲ درصدی مردم، هشتم خردادماه سال ۹۵ کار خود را آغاز کرده بود و پس از گذران فراز‌و‌فرودهای بسیار، دیروز رسما پایان یافت. حالا درهای پارلمان به روی منتخبان یازدهمین دوره مجلس باز می شود و آنها قرار است هفتم خردادماه، رسما بر کرسی‌های بهارستان بنشینند؛ منتخبانی که با مشارکت ۴۲ درصدی مردم در انتخابات دوم اسفند سال ۹۸، به مجلس راه یافتند.

به احتمال قوی «یکشنبه» عید فطر است

عضو ارشد ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری گفت: به احتمال قوی، یکشنبه چهارم خرداد، اول ماه شوال و عید فطر است. موحدنژاد، عضو ارشد ستاد استهلال دفتر مقام معظم رهبری درباره زمان رویت هلال ماه شوال و روز عید فطر اظهار کرد: با توجه به کامل بودن ماه شعبان و همچنین براساس نظر کارشناسان، ماه رمضان امسال ۲۹ روز خواهد بود و به احتمال قوی، یکشنبه چهارم خرداد، اول ماه شوال و عید فطر است. وی تصریح کرد: گروه‌های استهلال از روز شنبه در استان‌های مختلف مستقر می‌شوند تا هلال ماه شوال را رصد کنند.
روزگار معدن
برنامه مهم وزیر صمت برای ایدرو و ایمیدرو
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کارگروه پیگیری طرح‌های توسعه‌ای در این وزارتخانه خبر داد. این کارگروه ماموریت دارد تا با محوریت دو سازمان توسعه‌ای (ایدرو و ایمیدرو) و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی، به صورت هفتگی به پایش و رفع موانع پیش روی طرح های اولویت‌دار صنعتی و معدنی کشور بپردازد.
یکم خرداد؛ روزی برای معدن
هفته نخست خرداد به پاس زحمات فعالان حوزه معدن و صنایع معدنی از سال شصت و هفت به عنوان هفته معدن نام گذاری شده است.وزارت معادن و فلزات وقت این پیشنهاد را مطرح کرده و در نهایت مصوب از یکم تا هفتم خرداد ماه هر سال در تقویم به صورت رسمی به عنوان هفته معدن ثبت شود.
تعادل
روند مثبت عرضه ارز در سامانه نیما
رییس‌کل بانک مرکزی با بیان اینکه با فروکش کردن شیوع کرونا، صادرات غیرنفتی کشور در حال احیا و رونق گرفتن است، از روند مثبت عرضه ارز در سامانه نیما خبر داد. همتی افزود: در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با حضور رییس‌جمهور، برنامه‌های دولت در خصوص گسترش صادرات غیرنفتی و نحوه تامین ارز واردات کشور در سال جاری مورد بررسی قرار گرفت و تصمیمات خوبی اتخاذ شد.
سقف قیمت محصولات فولادی مشخص شد
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت تصریح کرد: در جلسه ستاد تنظیم بازار مصوب شد که قیمت محصولات فولادی در بورس کالا بالاتر از قیمت جهانی نباشد. اسماعیلی همچنین گفت: قیمت پایه ورق سرد قرار شد 1.2 ضربدر میانگین معامله شده ورق گرم باشد که سقف 5 درصد برای آن نیز در نظر گرفته شده است.
صمت
تنش میان آمریکا و چین به شورای امنیت کشیده شد
نشست شورای امنیت درباره امدادرسانی به سوریه به مجادله لفظی میان نمایندگان چین و آمریکا درباره ویروس کرونا کشیده شد. کلی کرافت، سفیر آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد که چین با حمایت از قطعنامه‌ای که به سازمان ملل اجازه می‌دهد اقدام به کمک‌رسانی به سوریه در سراسر نقاط این کشور بکند، می‌تواند ادعای خودمبنی بر رهبری دنیا در زمینه مقابله با کرونا را به اثبات برساند.چانگ چون، سفیر چین در سازمان ملل نیز از آمریکا خواست بر تلاش‌های جهانی برای مبارزه با ویروس متمرکز باشد و بازی‌های سیاسی را کنار بگذارد.
سقف تراکنش‌های بانکی به حالت عادی بازمی‌گردد
بانک‌مرکزی در بخشنامه‌‌ای اعلام کرد که موارد ذیل باید از تاریخ ۱/ ۳/ ۱۳۹۹ براساس بخشنامه‌های شرایط عادی اجرا شود:سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) از طریق درگاه‌های اینترنتی، کیوسک و خودپردازها حداکثر به مبلغ ۳۰ میلیون ریال درشبانه‌روز - سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت از طریق پرداخت‌سازها به مبلغ ۱۰ میلیون ریال - سقف برداشت نقدی از خودپردازها (داخلی و شتابی) به مبلغ ۲ میلیون ریال - تمدید کارت‌های بانکی پس از احراز هویت حضوری.
 
لینک مطلب: http://wasco-ir.com/News/item/641