دنیای اقتصاد
ارکان راهبرد بایدن درمقابل ایران
باوجود اینکه مقامات ایران اعلام کرده‌اند تفاوت چندانی بین بایدن و ترامپ وجود ندارد، اما به خوبی آگاه هستند که در دوره ریاست جمهوری دموکرات‌ها، ایران همچنان یکی از موضوعات اصلی سیاست خاورمیانه‌ای ایالات متحده خواهد بود. جو بایدن پیش‌تر طی یادداشتی در سی‌ان‌ان راهبرد سه‌وجهی خود در قبال ایران، را تشریح کرد که ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای، بازگشت به دیپلماسی و مهار فعالیت‌های منطقه‌ای ایران از ارکان این استراتژی است.

روحانی: آمریکا از فرصت استفاده کند

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران با بیان اینکه دولت آینده آمریکا از فرصت پیش‌آمده برای جبران اشتباهات گذشته استفاده کند، گفت: «جمهوری اسلامی ایران، همواره به تعهدات خود در صورت رعایت مسوولانه از سوی همه اطراف تعهد، پایبند است و تعامل سازنده با جهان را راهبرد خود می‌داند.»
اطلاعات
موج جدید بارندگی و سرما در نیمه غربی کشور
سازمان هواشناسی از موج جدید بارندگی و سرما از امروز نیمه غربی کشور خبر داد.

امضای تفاهمنامه همکاری میان سازمان مدیریت صنعتی و توسعه تجارت
تفاهمنامه‌ای میان سازمان های مدیریت صنعتی و توسعه تجارت در راستای توسعه صادرات غیرنفتی و همسو با تحقق بسته حمایت از اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگسازی در حوزه صادرات منعقد شد.
همشهری
دلار دو کانال جهش کرد ؛ ارز دوباره گران شد
قیمت هر دلار آمریکا امروز دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹ در صرافی ملی ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه شد که نسبت به قیمت دیروز از کانال ۲۲ هزار تومان وارد کانال ۲۴ هزار تومان شد.
محسن رضایی برای جو بایدن ۳ شرط گذاشت
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رئیس جمهور جدید آمریکا اول باید از ملت ایران بخاطر تحریم‌های اخیر عذرخواهی کند و سپس خسارت‌های اقتصادی حاصل از تحریم را جبران کند.
صمت
آینده‌ای روشن در انتظار صنعت فولاد
صنعت فولاد ایران در طول سال‌های گذشته با انواع تحریم‌ها روبه‌رو بوده است. با این وجود، این صنعت همچنان با قدرت در مسیر توسعه فعالیت کرده است.
بهره‌وری معدن با تکیه بر استارت‌آپ‌ها
بخش معدن و صنایع معدنی کشور دارای ویژگی‌های اقتصاد مقاومتی است و از قابلیت ارزش افزوده بالا بهره می‌گیرد؛ بنابراین انتظار می‌رود تا پایان ششمین برنامه توسعه (یعنی سال ۱۴۰۰) سهم آن در اقتصاد ملی افزایش یابد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر