دنیای اقتصاد
امکان درخواست مجدد دریافت یارانه فراهم شد
بر اساس این تبصره الحاقی که مورد موافقت نمایندگان قرار گرفت، کسانی که یارانه نمی گیرند می توانند درخواست دریافت یارانه کرده و با برقراری آزمون وسع اگر شرایط دریافت یارانه را داشته باشند، مجددا یارانه دریافت خواهند کرد.

دشواری‌های بایدن برای لغو تحریم‌ها

در آستانه انتخابات آمریکا و در شرایطی که جو بایدن نامزد دموکرات‌ها براساس نظرسنجی‌ها از شانس بیشتری برای پیروزی برخوردار است، موضوع بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم‌های ایران به پرسش مهمی در سطح افکار عمومی تبدیل شده است، به‌خصوص که دونالد ترامپ در تلاش است تا با سخت کردن تحریم‌های ایران، کار را برای بایدن که وعده بازگشت به برجام داده است، دشوارتر کند.
اطلاعات
وزیر صنعت: ثبت سفارش با ارز متقاضی از هفته جاری آغاز می شود
وزیر صنعت در بازدید سرزده از معاونت بازرگانی داخلی و بخش تنظیم بازار از ثبت نام ارز متقاضی از این هفته خبر داد.
اعلام کارمزد جدید خدمات بانکی
براساس ابلاغیه جدید بانک مرکزی به بانک‌ها، کارمزد خدمات بانکی،شامل کارت به کارت به ازای انتقال هر یک میلیون تومان از ۵۰۰ تومان به ۶۰۰ تومان تغییر خواهد کرد و در صورت افزایش هر یک میلیون تومان در فرایند کارت به کارت معادل ۲۴۰ تومان به این هزینه افزوده می‌شود.
همشهری
دستور مهم روحانی به ۳ وزارتخانه
رئیس جمهور با اشاره به شرایط رو به بهبود وضعیت منابع ارزی و حرکت مثبت تولید و صادرات کشور و تقویت مناسبات خارجی همزمان با اجرای تصمیمات برای تسهیل واردات و صادرات ابراز امیدواری کرد که بازارهای ارز، سرمایه و کالا به ثبات و آرامش بازگردد.
تغییر مسیر قیمتی دلار
قیمت هر دلار آمریکا امروز یکشنبه ۱۱ آبان ۹۹ در صرافی ملی برای چندمین بار تغییر کرد و ۲۷ هزار و ۲۰۰ تومان عرضه شد که نسبت به آخرین نرخ امروز ۵۰۰ تومان افزایش داشت.
صمت
اقدامات توسعه‌ای ایمیدرو
ایمیدرو به‌عنوان نهاد توسعه‌ای بخش معدن و صنایع معدنی کشور، تاکنون در بیش از ۱۰۸ شهرستان کم‌برخوردار و کمترتوسعه‌یافته در ۸۲ شهرستان اقدام به سرمایه‌گذاری در قالب ۲ استراتژی کلان «توسعه و توانمندسازی» کرده است.
چرخه سودجویی ادامه دارد؟
در چند ماه گذشته، التهاب در بازار فولاد به‌قدری شدت گرفت که مجلس شورای اسلامی پا به میدان گذاشت. کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی طرحی را با عنوان «طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد» با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار مطرح کرد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر