دنیای اقتصاد 
دشواری‌های بایدن برای رفع تحریم‌ها
کمتر از یک هفته دیگر نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا مشخص می‌شود؛ یا دونالد ترامپ همچنان در کاخ‌سفید باقی می‌ماند یا جو بایدن دموکرات جانشین وی می‌شود. این درحالی است که ترامپ در نظر دارد تا روز برگزاری انتخابات هر آنچه در چنته دارد را برای اعمال حداکثر تحریم‌ها علیه ایران به‌کار گیرد تا اگر بایدن جانشین او شد نتواند به آسانی به برجام بازگردد یا تحریم‌ها را لغو کند.

«نه» دولت به کوپن ۶ ماهه

در آستانه بررسی جزئیات طرح کالابرگ برای تامین کالای اساسی در مجلس، دولت صراحتا با آن مخالفت کرد؛ موضعی که هم از سوی سخنگوی دولت اعلام شد و هم رئیس‌جمهوری بر آن صحه گذاشت. مناقشه اصلی دولتی‌ها با مجلس در طرح موسوم به کوپن ۶ ماهه بر سر منابعی است که از منظر دولت، در سال ۹۹ قابل تحقق نیست.
اطلاعات
تحریم راه خرید واکسن آنفلوآنزا را بست
دکتر حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، علت کمبود واکسن آنفلوآنزا را عدم تعهد شرکت هلندی تهیه‌کننده واکسن بر اثر تحریم‌ها دانست.‌
تسهیلات ۱۸ گانه گمرک برای حمایت از تولید و صادرات
گمرک ایران در اجرای سیاست‌های دولت برای حمایت از تولید و صادرات، تسهیلات هجده گانه‌ای را برای فعالان مجاز اقتصادی در نظر گرفته است.
همشهری

درخواست بازنگری دستمزد کارگران برای جبران تورم

شتاب رشد نرخ تورم زیر سایه افزایش نرخ دلار، به افت کم‌سابقه قدرت خرید خانوارهای کارگری منجر شده و دوباره نمایندگان کارگری را بر آن داشته تا درخواست بازنگری دستمزد و جبران هزینه‌های تحمیل شده به معیشت کارگران را به شورای‌عالی کار ارسال کنند.
صدور مجوز افزایش قیمت‌ خودروها برای سه ماهه سوم سال
رئیس شورای رقابت در نامه‌ای خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، دستور افزایش قیمت کارخانه محصولات برای سه ماهه سوم سال ۱۳۹۹ که شورای رقابت پیش از این، برایشان دستورالعمل تنظیم قیمت صادر کرده بود، حداکثر تا سقف تورم بخشی اعلامی توسط بانک مرکزی (که احتمالا ۲۵ درصد خواهد بود) صادر کرد.
صمت
طرح توسعه تولید فولاد مشکلات را کاهش می‌دهد
رئیس مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد که طرح تولید پایدار فولاد که از طرف کمیسیون صنایع و معادن ارائه خواهد شد، مشکلات این بخش را برطرف کند.
نظارت جدی وزارت صمت بر افزایش قیمت‌ها/ با گران فروشان برخورد می‌کنیم
«علیرضا رزم حسینی» وزیر صمت در حاشیه جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: گزارشی از وضعیت کالا های اساسی و کالای های مردم و وضعیت قیمت و نظارت بر کالا ها ارایه دادیم. از شنبه تشدید نظارت بر کالاها به صورت هوشمند انجام می شود
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر