دنیای اقتصاد

قیمت طلا، سکه و دلار امروز 28/07/1399

بازار امروز شاهد کاهش قیمت دلار است که به ۳۱,۲۰۰ (سی و یک هزار و دویست) تومان رسید. همچنین طلا و سکه امروز کاهش قیمت را تجربه کردند.
گزارش آقای سخنگو از پول‌های بلوکه شده
سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امورخارجه روز گذشته توضیحاتی درخصوص پول‌های بلوکه شده ایران ارائه کرد و در پاسخ به سوالی در ارتباط با اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه مقداری از دارایی‌های ایران در چین بلوکه شده است، گفت: «ما پول بلوکه شده‌ای در چین نداریم.»
تعادل
کسری بودجه و رشد نقدینگی، بحرانی کم‌سابقه را رقم می‌زنند
از ادعای دولت در مدیریت کامل کسری بودجه در شش ماهه نخست امسال تا گزارش‌های ارایه شده از نمایندگان مجلس که نشان می‌دهد عدد کسری بودجه نه به میزان 150 هزار میلیارد تومان ابتدایی که حدود 250 هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود، همگی حکایت از آن دارد که اقتصاد ایران روزهای بسیار بحرانی را پشت سر می‌گذارد.
همه مشکلات به دست مردم قابل حل است
رییس قوه قضاییه با تأکید بر اینکه همه مشکلات در داخل کشور و به دست توانای مردم قابل حل است، گفت: راهکار حل مشکلات اقتصادی در حوزه اقتصاد نهفته است و دنبال کردن راهکارهای سیاسی برای حل مسائل اقتصادی خطا است.
اطلاعات
قالیباف: تخصیص ارز ترجیحی به نام مصرف‌کننده و به کام دلال است
ضرورت اتخاذ سیاستگذاری مناسب پولی، مالی و تجاری به منظور مدیریت نرخ ارز و تامین ارز کالاهای اساسی تا پایان سال موضوع نشست مشترک ۵ عضو اقتصادی کابینه با رئیس مجلس و روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس بود.
تحویل۱۵۰هزار واکسن‌ آنفلوآنزا به وزارت بهداشت
رئیس جمعیت هلال‌احمر از تحویل ۱۵۰هزار واکسن‌ آنفلوآنزا به وزارت بهداشت که از سوی این جمعیت وارد کشور شده بود خبر داد.
صمت
تاثیر نرخ ارز بر ارزش سهام صادراتی‌ها
کارشناسان بازار سرمایه همواره به تاثیر نرخ ارز بر وضعیت بورس اشاره کرده و افزایش نرخ ارز را یکی از عوامل رشد نرخ سهام در بازار بورس و اوراق بهادار معرفی می‌کنند.
قوانین پایدار متضمن توسعه صادرات
فعالان بخش معدن با مشکلات زیادی روبه‌رو هستند که یکی از آنها افزایش عوارض صادراتی است.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر