دنیای اقتصاد
قیمت طلا، سکه و دلار امروز 27/07/1399| دلار و سکه گران شدند
قیمت دلار امروز در بازار بالا رفت و به ۳۲,۴۰۰ (سی و دو هزار و چهارصد ) تومان رسید. همچنین قیمت سکه امروز بالا رفت. قیمت طلا امروز پایین آمد و هر گرم طلا ۱۸ عیار به ۱,۴۹۰,۵۹۷ (یک میلیون و چهارصد و نود هزار و پانصد و نود و هفت) تومان رسید که نسبت به ۳ روز پیش، کاهش ۰.۰۴ درصدی داشته است.قیمت سکه امروز به 16,600,000 (شانزده میلیون و ششصد هزار) تومان رسید که نسبت به 3 روز پیش، افزایش 1.2 درصدی داشته است.
تردید انتخاباتی در بورس تهران
بازار سهام در هفته گذشته به‌رغم شروع توفانی و مثبت، پایانی ضعیف و رو به رخوت داشت و با رشد ۳/ ۱ درصدی شاخص، به نوسان در بازه‌ ۵/ ۱ تا۶/ ۱ میلیون واحد ادامه داد. در بین عوامل موثر بر روند بازار، نوعی احتیاط نسبت به تحولات سیاسی در خارج قابل رصد است که عمدتا با برگزاری انتخابات مجالس و ریاست جمهوری آمریکا در ۱۳ آبان ماه مرتبط است.
اطلاعات
مدل بومی شهر هوشمند سال آینده آماده اجرا می‌شود
سردار غلامرضا جلالی روز پنجشنبه در سی و ششمین اجلاس رسمی شورای عالی استان‌ها با اشاره به سابقه طولانی پدافند غیرعامل به عنوان دفاعی از جنس غیرنظامی که می‌تواند برنامه توسعه کشور را امنیت‌افزا کند، اظهار داشت: امروزه در کشورهای مختلف مانند روسیه و آمریکا، ساختاری‌هایی با عملکرد مشابه سازمان پدافند غیرعامل وجود دارد که این سازمان‌ها موضوع دفاع غیرعامل در برابر تهدیدات انسان‌ساخت را پیگیری می‌کنند.
اقدامات بانک مرکزی برای کنترل نرخ تورم
بانک مرکزی اعلام کرد: انتظار می‌رود رشد تولید ناخالص داخلی بدون نفت در ماههای آتی ارقام مثبتی را تجربه کند.
همشهری 
آخرین خبرها از واکسن ایرانی کرونا
عضو کمیته اخلاق توزیع واکسن در سازمان جهانی بهداشت گفت: درخواست‌هایی برای کارآزمایی بالینی (آزمایش روی انسان) در حوزه واکسن کرونا وجود دارد.
تهران تعطیل نشود از پس موج سوم کرونا بر نمی‌آییم
رئیس شورای شهر تهران گفت: آمار روزانه فوتی‌های کرونا در تهران نزدیک ۱۵۰ نفر شده است، باید به فکر تعطیلی کامل دو هفته‌ای تهران و برخی کلانشهرها باشیم و اگر این کار را نکنیم به نظر می‌رسد نتوانیم از پس موج سوم بربیایم.
صمت
ارزپاشی با کدام دلار؟
براساس اعلام بانک مرکزی هفته گذشته، مقرر شده روزانه ۵۰ میلیون دلار به بازار ارز تزریق شود تا با افزایش میزان عرضه، تعادل به این بازار بازگردد.این خبر ازسوی بانک مرکزی در شرایطی منتشر شده که رئیس کل این نهاد بارها از محدودیت‌های دسترسی به منابع ارزی گفته و گرانی ارز را نیز به‌این مسئله مربوط می‌دانست.
فولاد از گردنه کرونا تا دوراهی انتخابات امریکا
تولید در صنایع فولاد جهان و خرید و فروش این محصول طی ماه‌های گذشته به‌شدت از بحران کرونا تاثیر گرفت. در ماه‌های نخستین امسال میلادی از تولید فولاد جهان کاسته شد.اما درحال‌حاضر آنطور که از شواهد امر بر می‌آید چین توانسته بر این ویروس غلبه و دوباره مسیر رشد اقتصادی را آغاز کند. در همین حال، موضوعات دیگری نیز بازار فولاد را متاثر می‌کند. از آنجاکه در آستانه انتخابات ایالات متحده قرار داریم، باید اذعان کنیم که نتیجه این انتخابات تاثیر جدی بر عملکرد صنایع فولاد دنیا دارد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر