دنیای اقتصاد
گزارش «گروسی» از غنی‌سازی در ایران
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با کشیدن خط بطلان بر ادعاهای بی‌اساس آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها مبنی بر تلاش ایران برای ساخت سلاح اتمی، تایید کرد که ایران مواد هسته‌ای کافی برای این کار را تولید نکرده است.
ماموریت روحانی به وزارت اقتصاد
رئیس‌جمهوری روز گذشته در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت اعلام کرد: وزارت اقتصاد مکلف است با تسریع در رفع نیازها و تامین تجهیزات گمرکی در گمرکات مرزی امکان ترخیص هر چه سریع‌تر کالاها را فراهم کند.
تعادل
خبری از رشد اقتصادی مثبت نیست
«عامل اصلی رشد پایه پولی و نقدینگی، کسری بودجه دولت است و بدون کنترل کسری بودجه و روش‌های غیرتورم‌زا برای تأمین کسری بودجه، نمی‌توان انتظارات تورمی و تورم را کنترل کرد. بنابراین رشد شدید بازار دارایی ناشی از رشد نقدینگی در نهایت بر شاخص قیمتی تخلیه خواهد شد و لازم است تا رشد قیمت در این بازار کنترل شود. »
دستور روحانی برای افزایش تجارت با همسایگان
رییس‌جمهور پس از ارایه گزارش دستگاه‌های مرتبط از وضعیت تبادلات و مراودات اقتصادی و تجاری با همسایگان، با اشاره به اهمیت راهبردی روابط با کشورهای همسایه گفت: با تشکیل هر چه سریع‌تر کارگروه و کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های مرتبط با حوزه مراودات تجاری با همسایگان، به صورت منسجم و یکپارچه در جهت رفع مشکلات در این حوزه اقدام شود تا سطح تبادلات تجاری به سطح مطلوب ارتقا یابد.
همشهری
خبر خوش وزیر بهداشت درباره نتایج آزمایش واکسن کرونای ایرانی روی میمون
وزیر بهداشت درباره تولید واکسن کرونای ایرانی گفت: در مراحل مختلف کار را دنبال کرده‌ایم و آزمایش بر نمونه حیوانی تا میمون هم انجام شده و نتایج بسیار خوبی گرفته‌ایم.
اهداف پنهان آمریکا در اقدامات جدید علیه ایران
یک کارشناس مسایل استراتژیک گفت: اعمال تحریم‌های گسترده اخیر با این هدف انجام می‌شود که تا قبل از ۳ نوامبر، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ترامپ بتواند از قبل تعامل و مذاکره با ایران دستاوردی کسب کند.
صمت
کشورهایی که به تعهداتشان عمل نکردند باید جریمه می‌شدند
یک کارشناس مسائل اقتصادی معتقد است باید با انعقاد قراردادهای قانونی، کشورهایی که از اجرای تعهدات خود در قبال ایران و پرداخت مطالبات ما سرباز می‌زنند را جریمه می‌کردیم.
در سفر همتی به عراق چه گذشت؟
رئیس کل بانک مرکزی عراق در دیدار با «عبدالناصر همتی» گفت: مقامات عراقی بر حل و فصل مسائل بانکی میان دو کشور تاکید دارند و به‌زودی با سازوکارهای اتخاذ شده، این مشکلات رفع خواهد شد، همتی نیز ابراز امیدواری کرد که با همکاری همتای عراقی خود مسائل پیچیده بانکی میان دو کشور برطرف شود.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر