دنیای اقتصاد
رایزنی‌های ظریف در چین برای سند ۲۵ساله
محمدجواد ظریف، وزیرخارجه ایران که عصر جمعه وارد استان یون نان در جنوب چین شد، روز گذشته با وانگ‌یی، همتای خود در چین به گفت‌وگو نشست.
دو هدف تحریم‌های جدید آمریکا
در این رابطه یک کارشناس ارشد مسائل بین‌الملل تاکید کرد بسیاری از بانک‌هایی که در فهرست جدید تحریم‌ها قرار گرفته‌اند در نقل‌وانتقال مالی برای واردات دارو و اقلام بشردوستانه نقش کلیدی داشتند و ممکن است از این پس در اجرای ماموریت انسانی خود با مانع روبه‌رو شوند.
اطلاعات
یارانه نقدی مهر امشب واریز می‌شود
یکصد و شانزدهمین مرحله یارانه نقدی مربوط به مهر ساعت ۲۴ مورخ ۲۰ر۷ر۹۹ به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز خواهد شد.
ورود مجلس به پرونده افزایش قیمت بلیت هواپیما
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، از ورود این کمیسیون به پرونده افزایش چشمگیر قیمت بلیت هواپیما خبر داد و گفت: نرخ‌نامه جدید حمل و نقل هوایی متناسب با هزینه‌های مصرفی ایرلاین‌ها نیست.
همشهری
قیمت‌های عجیب سکه و دلار | سکه در مرز ۱۶ میلیون تومان؛ دلار از مرز ۳۱ هزار تومان عبور کرد
هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸عیار هر گرم یک‌ میلیون و ۴۳۷ هزار تومان، قیمت دلار ۳۱ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.
سقف افزایش اجاره‌بها شکست | تورم سالانه بازار اجاره در تابستان امسال به ۴۱.۲ درصد رسید
براساس اطلاعات منتشرشده از سوی مرکز آمار ایران، در تابستان امسال، با وجود قواعدی که برای افزایش اجاره‌بها در دوره کرونا اتخاذ شده، روند رو به رشد قیمت اجاره ادامه پیدا کرده و فقط در سه‌ماهه تابستان، شاخص اجاره‌بها ۱۱.۸درصد رشد کرده است.
صمت
آینده ارز و تجارت خارجی
رئیس بانک مرکزی در گفت‌وگویی که هفته گذشته با رسانه‌ها داشت، به مردم توصیه کرد که از خرید ارز خودداری کنند زیرا قیمت آن با رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان کاهش خواهد یافت و کسانی که به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای روی آن حساب باز کرده‌اند، متضرر خواهند شد.
تولیدکننده، بازنده اصلی نوسان نرخ ارز
در ماه‌های اخیر نوسانات نرخ دلار به‌قدری شدت گرفته که بر عملکرد صنایع گوناگون هم اثر گذاشته است. این اثرگذاری به‌ویژه بر عملکرد صنایعی که نرخ خرید و فروش در آنها به‌طور مستقیم تحت‌تاثیر ارز قرار دارد، بیشتر به چشم می‌آید.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر