دنیای اقتصاد
ارسال کمک‌های پزشکی به بیروت
انفجار عصر سه‌شنبه در بندر بیروت که کشته و زخمی‌های زیادی را به جا گذاشت، واکنش‌هایی را به همراه داشت و مقامات بسیاری از کشورها با ارسال پیام یا از طریق تماس تلفنی با دولت و ملت لبنان ابراز همبستگی کردند. از جمله این کشورها، جمهوری اسلامی ایران است که با ارسال پیام‌های بسیار و ابراز همدردی، آمادگی خود را برای کمک به دولت و ملت لبنان اعلام کرده است.

وعده گشایش اقتصادی درهفته آینده

درآستانه ۸سالگی دولت، حسن روحانی رئیس‌جمهوری از احتمال وقوع گشایشی در مسائل اقتصادی کشور طی هفته آینده خبرداد. وی روز گذشته درجلسه هیات دولت با اشاره به جلسه اخیر سران قوا با یکدیگرگفت: در جلسه سران قوا، طرحی بحث شد و نظرات بسیار به هم نزدیک بود انشاءالله دوشنبه هفته آینده که ادامه جلسه خواهد بود، این طرح به نتیجه برسد و اگر به نتیجه برسد و اگر مقام معظم رهبری موافقت کند و ما اعلام کنیم، گشایشی از لحاظ اقتصادی در کشور به وجود خواهد آمد و دست دولت مقداری باز می‌شود.
روزگار معدن
جوکار رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس شد
با برگزاری انتخابات هیات رئیسه فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس محمد صالح جوکار به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شد.
موجودی صندوق‌های ETF طلا از ذخایر آلمان جلو زد
سرمایه‌گذاران به حدی درباره دورنمای جهانی نگران هستند که ذخایر طلای صندوق‌های ETF طلا را به رکورد بالایی رسانده‌اند و مجموع ذخایر این صندوق‌ها از ذخایر آلمان فراتر رفته و اکنون تنها کمتر از ذخایر امریکا است.
تعادل

تصمیم‌های جدید قوه مجریه در حمایت از مستاجران

سخنگوی دولت گفت: در جلسه ستاد اقتصادی برای حمایت از مستاجران تصمیماتی همچون بسته حمایتی، بسته سیاستی و مالیات بر خانه‌های خالی گرفته شده که جزییاتش به‌زودی اطلاع‌رسانی می‌شود.
منشأ تورم و رشد منفی  اقتصاد ایران 
باتوجه به اینکه آمار مرکز پژوهش‌های مجلس تورم بالا و رشد اقتصادی منفی کشور در هشت سال اخیر را نشان می‌دهد، یک تحلیلگر اقتصادی معتقد است از آنجا که نقدینگی به سمت تولید هدایت نشده و میزان تولید هم افزایشی نداشته، این موضوع موجب رشد منفی اقتصاد و افزایش تورم شده است
صمت
جزییاتی جدید از یارانه غیر نقدی
سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی جزییاتی از طرح تأمین کالاهای اساسی را تشریح کرد.حجت‌الاسلام سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی، نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جزییاتی از طرح مجلس برای تأمین کالاهای اساسی، گفت: یکی از محورهای طرح این اختصاص اعتبار و واریز آن به حساب کارت‌های بانکی افراد است که از این طریق بتوانند کالاهای اساسی ومایحتاج خودشان را خریداری کنند.

ماجرای تصویب حق مسکن کارگران به کجا رسید؟
درحالی که نمایندگان کارگران بارها نسبت به تعلل دولت درباره افزایش حق مسکن اعتراض کرده بودند که به نظر می‌رسد انتظار کارگران رو به پایان است و هفته آینده برای کارگران با خبر خوب همراه است.یکی از اخبار مهم و پرحاشیه حوزه تعاون و کار هفته‌ای که گذشت بحث تصویب حق مسکن کارگران بود.

 
اخبار مرتبط
ارسال نظر