دنیای اقتصاد

روند میانجیگری بین ایران و عربستان

نخست‌وزیر پاکستان، در تازه‌ترین موضع‌گیری گفته است میانجی‌گری اسلام‌آباد میان ایران و عربستان ادامه دارد و تلاش‌های پاکستان برای جلوگیری از رویارویی نظامی ایران و عربستان «نتیجه‌بخش» بوده است. عمران‌خان همچنین گفته است که پیشرفت‌ها به‌صورت کند و آرام ادامه دارد.

برای اتحاد بزرگ چین و ایران آماده شوید

روپرت استون در مقاله‌ای تحت عنوان «برای اتحاد بزرگ چین و ایران آماده شوید» در نشنال اینترست نوشت: «هند شریک اصلی ایالات‌متحده به‌منظور مهار چین است. اما سیاست دونالد ترامپ در مقابل ایران، موقعیت دهلی نو را در منطقه تضعیف کرده و در عین حال نتوانسته است از تهران امتیازات قابل توجهی به‌دست آورد.»
روزگار معدن
خبرنگاران؛ دیده‌بانان جهش تولید
۱۷مرداد، روز ارج نهادن به تلاشگران عرصه رسانه است که با آگاهی و قلم خود، همچون چشم و گوش جامعه عمل می‌کنند و مردم سالاری را تضمین می‌نمایند. اصحاب رسانه با نقدهای سازنده و شفاف سازی، نه تنها مسئولیت خطیر آگاهی بخشی به افکار عمومی را به عنوان رسالت خویش انجام می‌دهند، بلکه یاری رسان و مددکار بخش اقتصاد و صنعت جامعه در بهبود شرایط مدیریتی هستند.
تغییر حرکت بازار سرمایه
افزایش پرقدرت شاخص‌های بورس منجر به صف آرایی موافقان و مخالفان رشد بورس شده است. دلواپسان معتقدند رشد شاخص‌های بورس در نهایت منجر به افزایش تورم می‌شود چرا که پس از آغاز دوره نزول نقدینگی از بازار سهام به سمت سایر بازار‌ها ازجمله مسکن، طلا و ارز سرازیر می‌شود و موافقان با استناد به تورم ۳۵ درصدی سال گذشته معتقدند بازار سهام در امسال به‌عنوان یک سد تورمی مستحکم عمل کرده و با جمع‌آوری نقدینگی مانع از رشد افسار گسیخته قیمت‌ها و تورم شده است.
تعادل
بخش خصوصی با 50 شرکت وارد بورس می‌شود
اگر جلسات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در حوزه بازگشت ارز صادرکنندگان به نتیجه‌ای نمی‌رسد، دو طرف در حوزه گسترش همکاری‌ها در بازار سرمایه، به جمع بندی‌های جدیدی رسیده‌اند، جمع‌بندی که می‌تواند به ورود قدرتمند بخش خصوصی به بورس منجر شود.
القای ناکارآمدی دولت، محور اصلی جنگ روانی دشمن است
رییس‌جمهور با تأکید بر لزوم انسجام، هماهنگی وهمکاری میان همه مسوولان و کارگزاران نظام برای مقابله موثر با عملیات جنگ روانی، تحریم و تحریف دشمنان، اظهارداشت: ملت بزرگ ایران، همواره پشتیبان مسوولان نظام و کشور بوده و مطمئنا موفقیت‌ها و پیشرفت‌های عظیم کشور مرهون پشتوانه مردمی و هوشیاری، پایداری و استقامت ملت در برابر توطئه و فشار دشمنان است.
صمت
شاخص ۲ میلیون واحدی حباب است؟
شاخص بورس سرانجام از مرز ۲ میلیون واحد عبور کرد و رکورد تاریخی جدید را به ثبت رساند. در حالی‌که رشد بی‌وقفه بازار سهام با نگرانی‌هایی از سوی اقتصاددان و حتی نمایندگان مجلس شورای اسلامی همراه شده بود و ترس از ریزش یکباره آن و تکرار سقوط شاخص در مهر ۹۷ همواره سهامداران را تهدید می‌کرد، نماگر بازار سهام قبل از نیمه ابتدایی امسال از سطح ۲ میلیون واحد نیز عبور و تارگت‌های جدید را برای خود تعریف کرد.

سهم ۴۵ درصدی فولاد از صادرات معدن و صنایع‌معدنی

به‌گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، صنعت فولاد دارای قابلیت ارزآوری سالانه ۴ میلیارد دلاری است که این رقم سهم ۴۰ تا ۴۵ درصدی از مجموع صادرات بخش معدن و صنایع‌معدنی را به خود اختصاص می‌دهد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر