دنیای اقتصاد
روایت قالیباف از علت حادثه هواپیمای ماهان
رئیس مجلس شورای اسلامی ‌از پیگیری حادثه هواپیمای ماهان خبر داد و گفت: «آمریکایی‌های تروریست تلاش ‌کردند تا با فراهم کردن مقدمات وقوع یک خطای احتمالی به اهداف شوم طراحی‌ شده‌ای دست پیدا کنند.»

اعلام شرایط برگزاری مراسم محرم و عرفه

حسن روحانی رئیس‌جمهوری با تاکید بر اینکه مراسم عزاداری امام حسین(ع) در سراسر کشور باید با رعایت اصول بهداشتی و باشکوه برگزار شود، گفت: دوگانگی «جان و نان» و «عزاداری و سلامت» غلط است، هر دو باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در کنار هم باشند.
روزگار معدن
آغاز به کار نخستین پمپ خط انتقال آب از خلیج فارس
رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: نخستین پمپ خط انتقال آب از خلیج فارس، با تلاش مهندسان داخلی، آغاز به کار کرد.خداداد غریب پور تصریح کرد: شامگاه جمعه در ساعت ۱۹.۳۰ استارت پمپ ایستگاه شماره سه از خط انتقال آب خلیج فارس با موفقیت توسط متخصصان داخلی زده شد.
رشد 10درصدی تولید فولاد ایران تا پایان ژوئن 2020/ تولید بزرگان فولاد جهان در سراشیبی
تولید فولاد ایران طی نیمه نخست سال جاری میلادی به رغم همه گیری ویروس کرونا، با رشد 2/10درصدی به 13 میلیون و 886هزار تن رسید. طی این مدت تولید جهانی کاهش نزدیک به 6درصدی را تجربه کرد.
تعادل
کاهش فاصله دلار نیما و صرافی‌ها به 2 هزار تومان
در جریان معاملات روز شنبه بازار ارز، نرخ خرید و فروش دلار و یورو نسبت به آخرین معاملات هفته گذشته (پنجشنبه) ثابت مانده و تغییری نکرده است. صرافی‌های بانکی هر دلار امریکا را به قیمت ۱۹ هزار و ۶۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۰ هزار و ۳۰۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید و فروش دلار در مقایسه با آخرین معاملات هفته گذشته (پنجشنبه) ثابت مانده است.
فرصت مناسب دولت برای بهره‌برداری از ظرفیت بازار سرمایه
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نباید بگذاریم زمان از دست برود؛ باید توسعه سرمایه شرکت‌های موجود و ورود شرکت‌های جدید به کارزار پروژه‌های نیمه تمام و جدید در دستور کار باشد؛ این راه بهترین مسیر برای تامین مالی دولت غیر از مالیات است.
صمت
اهمیت اطلاعات کافی برای معدنکاری
متاسفانه بخش خصوصی اطلاعات کافی و لازمی از معدن و معدنکاری ندارد و اگر می‌خواهیم آنها را جذب اقتصاد و فعالیت معدنی کنیم اول باید سیستم موجود و اطلاعات را به آنها معرفی کنیم.در این بین باید از طرف ایمیدرو و سازمان‌های مسئول بروشورهایی تهیه و در آن توضیح داده شود که معادن کوچک به چه میزان سرمایه‌گذاری نیاز دارند.
قیمت‌ها کاهش می‌یابد؟
خبر جدید در حوزه اقتصاد سقوط نسبی قیمت ارز، پس از هفته‌ها روند افزایشی بود که شاید در صورت تداوم بتواند کورسوی امیدی در بازگرداندن رونق به بازار کسب‌وکار باشد.چند روزی است که قیمت دلار و یورو در بازار غیررسمی و صرافی‌های بانکی تا حدی کاهش داشته و البته با نوسان افزایش و کاهش همراه است. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که تداوم کاهش نرخ ارز می‌تواند به متعادل شدن قیمت کالاها در بازار بینجامد.

 
اخبار مرتبط
ارسال نظر