دنیای اقتصاد

الکاظمی امروز در تهران

یک روز پس از بازگشت محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران از عراق، قرار است امروز (سه‌شنبه) مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر جدید عراق برای نخستین‌بار به تهران سفر کند؛ سفری که بسیاری آن را در راستای حل‌وفصل اختلافات بین تهران و ریاض ارزیابی کرده‌اند.

دردسرهای توافق ایران و چین برای آمریکا

نشنال اینترست در مقاله‌ای با عنوان «آمریکا باعث خلق هیولایی به نام همکاری ۲۵ ساله ایران و چین شده است» به قلم جول وتنو و فیلیپ ساندرز نوشت: اخیرا اخباری مبنی بر توافق ۲۵ ساله چین و ایران، نگرانی‌ها را در مورد اتحاد قریب‌الوقوع بین دو رقیب آمریکا افزایش داد.
روزگار معدن
اهمیت اتحاد در زنجیره فولاد
قیمت‌گذاری دستوری در زنجیره آهن و فولاد از اوایل دهه ۸۰ آغاز شد. از اواسط این دهه و به‌دنبال رونق گرفتن صادرات و همچنین رشد حضور بخش خصوصی در فعالیت‌های معدنی و استخراج سنگ آهن، تفاوت نرخ فروش محصولات بالادستی زنجیره فولاد در بازار داخلی و بازار صادراتی مورد توجه قرار گرفت.
عزم فولادسازان برای پشت‌سرگذاشتن تحریم‌ ها
تحریم‌های ظالمانه از سوی امریکا در عرصه‌های مختلف اقتصادی در ۴دهه گذشته به اشکال مختلف جریان داشته، اما تولیدکنندگان به ویژه فعالان صنعت فولاد همواره راه خود را در پیش‌گرفته‌اند که این موضوع، ناکارآمدی سیاست تحریم را نشان می‌دهد.
تعادل
۲۹۴برابر شدن قیمت مسکن در ۲۷ سال اخیر
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به ۲۹۴برابر شدن قیمت مسکن در ۳۰ سال اخیر گفت: عرضه مسکن در 7  سال اخیر متناسب با تقاضای بازار مسکن نبوده است، بر اساس مطالعات صورت گرفته سالانه حداقل یک میلیون واحد مسکونی باید در کشور ساخته شود.
فروش سهام عدالت افراد زیر ۱۸ سال
امکان فروش ۳۰ درصد سهام عدالت برای مشمولین این سهام بیش از یک ماه است که فراهم شده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به بانک یا کارگزاری نسبت به فروش سهام خود اقدام کنند. اما در این میان مشمولانی هستند که هنوز به سن قانونی نرسیده‌اند  بنابراین قیم قانونی این افراد باید نسبت به ثبت سفارش آنها اقدام کند.
صمت
نخستین چالش کشور مشکلات مدیریتی است
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: زنجیره تولید و خودکفایی به‌درستی طراحی نشده و تمام زنجیره‌های تولید از داخل تامین نمی‌شود.محمدباقر قالیباف با حضور در جلسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس، نخستین چالش کشور را مشکلات مدیریتی دانست و افزود: درحال‌حاضر همه باور دارند که مشکل اصلی کشور پول نیست، زیرا در دوره‌ای که درآمد کشور حدود ۱۱۰ میلیارد دلار بود، وضعیت اقتصادی مردم با شرایط کنونی که درآمد به یک چهارم این عدد کاهش یافته، تفاوت چندانی نداشت.
کاهش ۲ هزار تومانی قیمت دلار در صرافی‌ها
صرافی‌ها بانکی همزمان با کاهش قیمت ارز در بازار آزاد، قیمت خرید و فروش ارز را ۲ هزار تومان کاهش دادند؛ بر همین اساس هم اکنون قیمت دلار در صرافی‌های بانکی برای فروش ۲۰ هزار و ۶۰۰ تومان است.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر