دنیای اقتصاد
بررسی طرح مالیات برخانه‌های خالی در صحن علنی
بررسی جزئیات طرح اصلاح ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم موسوم به مالیات بر خانه‌های خالی در دستور کار این هفته جلسات علنی مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. مجلسی‌ها جلسات علنی این هفته پارلمان را امروز (یکشنبه) و چهارشنبه برگزار می‌کنند.

زمزمه تغییر احتمالی زمان بازگشایی مدارس

با وجود آنکه وزیر آموزش و پرورش روز گذشته برای چندمین‌بار تاکید کرد که سال تحصیلی جدید در هر شرایطی از ۱۵ شهریور آغاز می‌شود، اما یک عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌و‌گویی اعلام کرد که احتمال تغییر زمان بازگشایی مدارس با تشکیل کرونا وجود دارد.
روزگار معدن
اهداف دولت از شیوه خصوصی‌سازی
مردم محور کردن اقتصاد طی ساز و کاری شفاف و به دور از فساد، هدف عمده دولت از عرضه سهام شرکت‌های دولتی در بازار بورس است؛ رئیس‌جمهوری هم چندی پیش با تاکید بر اینکه تمامی دستگاه‌های دولتی موظف به عرضه سهام‌های خود در بازار بورس هستند، نشان داد عزم دولت دوازدهم برای بهینه‌کردن روند خصوصی‌سازی در کشور بسیار جدی است.
نقش معادن در جهش تولید
طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و متوسط با اتکا به تجربه موفق گذشته و مهیاشدن زیرساخت‌های لازم با تحقق بیش از ۹۷ درصد اهداف پیش‌بینی شده در امسال می‌تواند پرچمدار جهش تولید در حوزه مواد معدنی و صنایع معدنی باشد.
تعادل
حداقل ارزش فروش سهام‌عدالت ۲,۵ میلیون تومان
سخنگوی سهام عدالت گفت: کسانی که سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی داشتند و اقدام به فروش ۳۰ درصدی سهام خود کرده‌اند، باید حداقل ۲.۵ میلیون تومان دریافت کنند.حسین فهیمی درباره علت واریز نشدن مبلغ فروش ۳۰ درصد از سهام عدالت برای برخی از سهامدارانی که سفارش فروششان را ثبت کرده‌اند، گفت: اولویت ما در شرکت سپرده‌گذاری، حفاظت از وجوه دارایی‌های مردم است. در فروش سهام وسواس زیادی به خرج می‌دهیم که مبلغ مورد نظر حتماً به حساب همان فرد واریز شود.
ضرورت اجرای دقیق دستورالعمل برگشت ارزهای صادراتی
رییس‌جمهور پس از دریافت گزارش رییس کل بانک مرکزی از روند بازار ارز و نحوه برگشت ارز صادرکنندگان، تاکید کرد که اجرای دقیق و جدی دستورالعمل جدید نحوه برگشت ارزهای صادرکنندگان ضروری است.حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این گفت‌وگو اظهارداشت: ارز ناشی از صادرات غیرنفتی، باید درخدمت تولید کشور قرار گیرد.
صمت
جنگ ارزی بین واشنگتن و پکن
تشدید تنش‌های امریکا با چین، باعث ریزش نرخ دلار در بازارهای جهانی شد.نشانه‌هایی از وقوع جنگ ارزی بین پکن و واشنگتن باعث نگرانی فعالان بازار ارز و همین مسئله به تقویت ارزهای امن نظیر فرانک منجر شده است. اختلافات چین و امریکا از مسئله هنگ‌کنگ به تایوان کشیده شده است.
فولاد ایران در جایگاه نخست خاورمیانه و دهم جهان
صنعت مادر فولاد، امروز نقطه اتکای صنایع پایین‌دستی است و در دولت‌های یازدهم و دوازدهم آنچنان ارتقای جایگاه یافته که علاوه بر اینکه در خاورمیانه حرف اول را می‌زند، در جمع ۱۰ کشور برتر تولیدکننده نیز قرار گرفته است.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر