دنیای اقتصاد

تهران و ریاض در مسیر دوستی؟

سایت الخلیج آنلاین با اشاره به تماس تلفنی نخست‌وزیر عراق و معاون اول رئیس‌جمهوری ایران از توافق دو کشور برای راه‌اندازی «کمیته دوستی ایران و عربستان» خبر داده است. این سایت اضافه کرده که این تماس تلفنی درست در روزی برقرار شد که عراق هیاتی را به عربستان فرستاده بود. این ادعا در شرایطی است که پیش‌تر سخنگوی وزارت خارجه ایران از آمادگی ایران برای گفت‌وگو و رفع سوءتفاهمات با عربستان خبر داده بود.

بازگشایی کامل مساجد

براساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا درب مساجد برای نمازهای یومیه با اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی به روی مردم باز شد. همچنین به موجب تصمیم دیگر این ستاد محدودیت ساعتی پاساژها برای حضور و خرید مردم برداشته شد. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری روز گذشته در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با اعلام این خبر گفت: تصمیمی که گرفتیم راجع به مساجد است، که مورد درخواست همه مردم و خصوصا افراد متدین ماست، مردم می‌خواستند مساجد لااقل اگر برای عموم باز نیست برای نمازهای یومیه باز شود.
روزگار معدن
توسعه ظرفیت صنعت فولاد
کشور ما از ظرفیت‌های ویژه‌ای برای توسعه صنایع معدنی و فلزی و به‌ویژه صنعت فولاد برخوردار است. وجود منابع غنی معدنی و ذخایر عظیم انرژی را باید از مهم‌ترین ظرفیت‌هایی دانست که زمینه رشد و توسعه صنعت فولاد را در کشور فراهم کرده است.جایگاه استراتژیک صنعت فولاد و تاثیری که بر توسعه اقتصادی کشور دارد موجب شده این صنعت بیش از سایر صنایع مورد توجه قرار گیرد و نقش اثرگذاری در طرح‌های توسعه‌ای کشور داشته باشد.
استفاده از داده‌ها برای بهبود ایمنی معدن
اطلاعات مانیتورینگ جوی که از طریق دستگاه‌های فیدر جمع‌آوری شده می‌تواند برای تهیه اطلاعات ایمنی حیاتی مدیران معدن مورد استفاده قرار گیرد.الن هیوود، رئیس مهندسی کارول گفت: یکی از مواردی که آنها از این داده‌ها استفاده می‌کنند، برای اینکه بخواهند عملیات را بررسی کنند و خدماتی ارائه دهند، جریان هوا است.وی ادامه داد: برای این عملیات‌ها داشتن تهویه مناسب برای نگهداشتن جریان هوا در معدن‌های زیرزمینی بسیار مهم است.

تعادل
راه‌اندازی درگاه مشاهده ارزش واقعی سهام عدالت
درگاه اینترنتی www.sahamedalat.ir به منظور مشاهده اطلاعات صورت وضعیت دارایی سهام عدالت برای سهامدارانی که قبلا روش سهامداری مستقیم را انتخاب کرده‌اند، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه طراحی شده است.
تمدید بخشودگی جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان
بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان صرفا تا پایان خرداد از سوی بانک مرکزی تمدید شد. براساس بخشنامه منتشره از سوی بانک مرکزی، بخشودگی سود و جرایم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان صرفا تا پایان خرداد تمدید شد.
صمت
امام (ره) همه نهادهای نظام را با رای مردم استقرار بخشید
حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا با اشاره به فرا رسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) اظهار کرد: این هفته، هفته‌ای است که هم در آن روز رحلت امام خمینی (ره) بزرگوار است، در چهاردهم خرداد و هم روزی است که مردم برای حفظ جان امام فداکاری کردند و آن پانزدهم خرداد است. در این روز مردم با قیام خود در شهرهای مختلف از جمله قم، تهران، ورامین و در شهرهای دیگر هم قیام و هم فداکاری کردند و هم کشته‌ها و شهدای فراوانی تقدیم انقلاب اسلامی کردند.
بازاری با هزار سرنخ
دوشنبه ۲۲ اردیبهشت، قیمت خودرو با تمام مناقشاتی که در این‌باره وجود داشت، تعیین‌تکلیف شد و محصولات ایران‌خودرو و سایپا به‌ترتیب با ۱۰ و ۱۵درصد افزایش قیمت روبه‌رو شدند.بسیاری از فعالان این صنعت و به‌ویژه
زنجیره تامین آن، معتقدند قیمت خودرو باید بین ۳۰ تا ۵۰درصد افزایش پیدا کند تا تولید همراه با زیان نباشد. از سوی دیگر، با انجام پیش‌فروش خودرو به مناسبت عید فطر، وزارت صنعت، معدن و تجارت سعی در کاهش التهاب و عطش بازار خودرو دارد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر