دنیای اقتصاد

هفت توصیه مهم برای آزادی فلسطین

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی روز (جمعه) در سخنانی به مناسبت روز جهانی قدس با اشاره به گشوده شدن فصل جدیدی در مبارزه برای فلسطین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و ظهور جبهه مقاومت و تغییر موازنه قدرت به نفع مبارزان، هفت توصیه مهم را درباره ادامه جهاد بزرگ و مقدس کنونی بیان و تاکید کردند: اصلی‌ترین توصیه، تداوم مبارزه و گسترش عرصه جهاد در همه سرزمین‌های فلسطینی است و بی‌گمان ویروس صهیونیسم دیری نمی‌پیماید و با همت و ایمان و غیرت جوانان، از این منطقه ریشه‌کن و ازاله خواهد شد.

رقیب قالیباف برای ریاست

تعداد رقیبان اصلی کرسی ریاست مجلس یازدهم با کناره‌گیری شمس‌الدین حسینی و علی نیکزاد، دو وزیر کابینه احمدی‌نژاد به دو نامزد رسید. حالا قالیباف باید با حاجی‌بابایی که دو رقیب دیگر به نفع او کنار رفته‌اند، رقابت کند؛ موضوعی که بیش از هر زمانی کار را برای قالیباف دشوار می‌کند. البته تلاش جریان اصولگرایی برای اقناع هریک از این رقیبان برای کناره‌گیری به نفع دیگری، در قالب جلسات فراکسیون نیروهای انقلاب ادامه دارد و نتیجه این احتمالات به جلسه هفتم خردادماه موکول شده است.
روزگار معدن
حمایت از استارت آپ‌های معدنی با همکاری ایمیدرو
رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه حمایتی ایمیدرو از استارت آپ‌های معدنی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: ایمیدرو آمادگی دارد تا از طریق صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی علاوه بر ارائه تسهیلات به دانش‌بنیان ها، ریسک سرمایه‌گذاری شرکت‌های معدن و صنایع معدنی در همکاری با استارت آپ‌ها را پوشش دهد.
راه میانبر برای بومی‌سازی معادن
چندی پیش رئیس هیات عامل ایمیدرو با تاکید بر ضرورت اختصاص بخشی از بودجه شرکت‌های معدن و صنایع معدنی برای توسعه برنامه‌های تحقیقاتی و پژوهشی از محل افزایش سرمایه و لزوم این مهم گفت: قراردادهای بین ایمیدرو و دانشگاه‌ها با رویکرد بومی‌سازی، موجب کاهش نیازهای ارزی می‌شود.
تعادل
اعمال محدودیت‌های ترافیکی 10 روزه در جاده‌ها
یک مقام مسوول در مرکز مدیریت راه‌ها گفت: از روز 31 اردیبهشت تا ساعت 6 صبح روز 10 خرداد، در محورهای منتهی به شمال کشور و همچنین چند جاده پرتردد، محدودیت ترافیکی اعمال می‌شود.

معافیت گمرکی جدید برای خطوط تولید

معاون فنی گمرک روز گذشته حامل دو خبر مهم بود؛ «یکی برای تولید و دیگری درباره خودروهای دپویی.» براساس توافق وزارت صمت و گمرک، ضوابط جدید معافیت از پرداخت حقوق ورودی ماشین‌آلات خط تولید در 12 بند اعلام شده که براساس آن واحدهای تولیدی مجاز می‌توانند بدون وجود هر نوع ایستایی و مانعی، از معافیت حقوق ورودی نظام مندی، در حداقل زمان ممکن نسبت به ترخیص ماشین‌آلات و تجهیزات خطوط تولید خود از گمرک، بدون پرداخت هرگونه وجهی اقدام کنند.
صمت
ذره‌بین نظارتی اصناف بر واحدهای صنفی
بازرسی یکی از ارکان مهم در هر موضوعی است که به‌نوعی در ارتباط با اقتصاد و سلامت است.درباره اصناف نیز که از یک سو با سرمایه و از سوی دیگر، با سلامت مردم ارتباط مستقیم دارد، نهاد بازرسی از اهمیت بالایی برخوردار استدر واقع بازرسان سربازان همیشه در صحنه اصناف هستند که سلامت جامعه را به جان و سلامت خود ترجیح داده‌اند.وجود نهاد بازرسی در امور کشور باعث می‌شود امکان هرگونه تخلف و لغزش در این عرصه به حداقل برسد و مردم با اطمینان بیشتری کالاهای مورد نیاز خود را از واحدهای تولیدی و توزیعی تهیه کنند.
سود و زیان خودرو در تعلل اعلام قیمت
 بازار و صنعت خودرو به‌دنبال عدم شفافیت در وضعیت قیمت‌ها بلاتکلیف مانده است.پس از گذشت ۱۱ روز از آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار و تعیین تکلیف شیوه قیمت‌گذاری و فروش محصولات تولیدی در این جلسه، ظاهرا ابلاغیه‌ای مبنی‌بر دستورالعمل قیمت‌گذاری یا تعیین قیمت محصولات به دست خودروسازان نرسیده که همین امر بازار و زنجیره خودروسازی کشور را سرگردان کرده است.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر