دنیای اقتصاد
دفاع ایران از معامله بنزینی با ونزوئلا
برخی شایعه‌ها در هفته‌های اخیر درباره تبادلات تجاری میان تهران و کاراکاس، سخنگوی دولت را به واکنش واداشت؛ علی ربیعی در این باره تاکید کرد که «ما و ونزوئلا دو دولت مستقل هستیم و تبادل کالاهای مختلف داریم و دست روی دست نمی‌گذاریم و نفت خود را می‌فروشیم.» این در حالی است که طی روزهای اخیر واشنگتن تلاش دارد تا مانع از انجام برخی مبادلات بین ایران و ونزوئلا که هر دو توسط آمریکا تحریم‌ شده‌اند، شود.

پخش زنده بیانات رهبر انقلاب به مناسبت روز قدس

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام کرد: در سال جاری به علت شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن امکان برگزاری راهپیمایی سراسری نیست، برای زنده نگه‌داشتن این روز مهم، ویژه برنامه گرانبهایی داریم که بر این اساس، فرمایشات رهبر معظم انقلاب با امت جهان اسلام روز جمعه همزمان با روز جهانی قدس، ساعت ۱۲ ظهر از طریق شبکه‌های داخلی و بین‌المللی به‌صورت زنده پخش خواهد شد.
روزگار معدن
بازنگری در ابلاغیه قیمت محصولات فولادی
در جلسه مشترک چهار معاون وزارت صمت در خصوص بازنگری ابلاغیه قیمت محصولات زنجیره فولاد بحث و تبادل نظر شد.جلسه کمیته تخصصی محصولات فولادی با حضور داریوش اسماعیلی «معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت»، مهدی صادقی نیارکی «معاون امور معادن وزارت صمت»، محمدرضا کلامی «سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت» و عباس تابش « رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان» برگزار شد.
ارتباطات زیربنای سایر علوم
در عصر حاضر اگر نگوییم ارتباطات نخستین عنصر و اساسی‌ترین اصل مورد نیاز بشر است، به جرات می‌توان گفت ارتباطات یکی از بنیادی‌ترین دانش‌ها و مهم‌ترین عوامل پیشرفت انسان امروزی و شالوده و زیربنای سایر علوم قرن حاضر است.
تعادل
توضیحات بانک مرکزی در مورد واردات بدون انتقال ارز
 بانک مرکزی در پی طرح مجدد رویه واردات بدون انتقال ارز توضیحات ضروری را اعلام کرد.این بانک طی دوسال اخیر در راستای ساماندهی جریان ارز حاصل از تجارت خارجی کشور و ایجاد شفافیت و توجه جدی به تولید داخل اقدام به ایجاد بستر و زیر ساختهای شفاف در کنار سامانه جامع تجارت کشور نموده و براساس آن، رویه‌های مشخص برای عرضه ارز حاصل از صادرات با توجه به شرایط تحریم تعریف و عملیاتی کرده است.
پیش‌بینی بازگشت رشد به بورس
یک کارشناس بازار سرمایه گفت: شاخص بورس بعد از رشدهای پرشتابی که از ابتدای سال تجربه کرد، نیازمند چنین اصلاح سنگینی بود و پیش‌بینی می‌شود که بازار از روز دوشنبه دوباره به مسیر صعودی خود بازگردد.وحید ویسی‌زاده به افت چند روز اخیر شاخص بورس اشاره کرد و افزود: از ابتدای سال تاکنون بازار رشد بسیار سریع و پرشتابی را تجربه کرد و به صورت روزانه بین سه تا پنج درصد رشد را با خود به همراه داشت.
صمت
رفع مصائب صادرات غیرنفتی
پس از انتخاب حسین مدرس خیابانی به‌عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، حسن روحانی رئیس‌جمهوری دستوراتی را به وی ابلاغ کرد که تمرکز آن بیشتر بر اولویت‌های لازم برای ادامه کار وزارت صنعت، معدن و تجارت بود.روحانی در گفت‌وگو با مدرس خیابانی ضمن تاکید بر انتخاب نیروهای دلسوز، متخصص، باتجربه و جوان، ماموریت‌هایی را نیز در حوزه بازرگانی و به‌عنوان مطالبات منطقی مردم، صاحبان کسب‌وکار و دولت به سرپرست جدید وزارتخانه محول کرده بود.
مدرس‌خیابانی با فولاد چه خواهد کرد؟
تنظیم بازار فولاد یکی از مهم‌ترین مواردی بود که به‌ویژه در ماه‌های اخیر فعالیت رضا رحمانی در مسند وزیر صنعت، معدن و تجارت خبرساز شد.حتی برخی نابسامانی در این زنجیره را یکی از دلایل برکناری وی می‌دانند. حال که حسین مدرس‌خیابانی به‌عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت انتخاب شده، از برگزاری جلسه کمیته ساماندهی فولاد در نخستین هفته کاری خود خبر داده است.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر