دنیای اقتصاد

طرح صلح کرونایی میان ایران و آمریکا

در شرایطی که آمریکا همچنان بر تمدید تحریم تسلیحاتی ایران تاکید دارد، سناتور دایان فاینستاین، عضو ارشد دموکرات در کمیته قضایی سنای ایالات متحده، پیشنهاد کرده است که آمریکا و ایران برای پرهیز از هرگونه درگیری ناخواسته و تمرکز بر مقابله با شیوع ویروس کرونا، ملاقات‌هایی در سطح وزرا انجام دهند.
دستور مهم روحانی به سرپرست وزارت صمت
حسن روحانی رئیس‌جمهور روز گذشته در گفت‌وگو با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، دستور داد با انتخاب نیروهای دلسوز، متخصص، با تجربه و جوان، تلاش خود را بر مدیریت بازار و تامین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، جهش تولید، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب‌وکار متمرکز کند.
روزگار معدن
تامین مواد اولیه رمز جهش تولید معادن
باتوجه به نام‌گذاری سال جدید مفاهیم متفاوتی در ۲ بخش خصوصی و دولتی به‌وجود می‌آید.جهش تولید در بین تولیدکنندگان دولتی و فعالان معدنی در بخش دولتی برنامه‌ای از پیش تعیین‌شده و در زمینه اهداف بلندمدت است. این مهم با بودجه‌ای معین یا از محل تولید و فروش محصول انجام می‌شود.هرچند ممکن است تغییراتی در هیات اجرایی ایجاد ‌شود اما این موضوع خط‌مشی را تغییر نمی‌دهد و تنها برای رفع برخی کاستی‌ها و البته اهداف سیاسی انجام می‌شود.
تشکیل جلسه کمیته ساماندهی فولاد در هفته آینده/ بازنگری در شیوه عرضه محصولات فولادی
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت از برگزاری جلسه کمیته ساماندهی فولاد در هفته پیش رو خبر داد و گفت: بازنگری در شیوه عرضه محصولات فولادی و تعیین قیمت با اتکای به فرمول‌های اقتصادی در دستور کار این کمیته قرار دارد.
تعادل
بورس جای بانک را نمی‌گیرد، وضعیت نظام بانکی رو به بهبود است
رییس کل اسبق بانک مرکزی گفت: در دو سال اخیر وضعیت نظام بانکی کشور رو به بهبود است و تنگنای مالی که بانک‌ها دچار آن بوده‌اند بسیار کم شده است. طهماسب مظاهری، رییس کل اسبق بانک مرکزی گفت: در هر نظام اقتصادی 4 بازیگر اصلی وجود دارد که مجموعه تعامل آنها بازی اقتصاد و کیفیت اقتصاد کشور را شکل می‌دهد.در این 4 پایه اقتصادی، دولت به جهت اینکه سیاست‌گذاری می‌کند و هزینه‌های خدماتی انجام می‌دهد و نقشی برای سیاست‌های مالیاتی دارد به عنوان یکی از ارکان شناخته می‌شود.
دلیل اصلی کاهش قیمت طلا و سکه
به دنبال کاهش نسبی نرخ ارز در بازار همچنین کاهش قیمت طلا و سکه، تحلیل گران بازار معتقدند که انتشار اخبار افزایش عرضه ارز در سامانه نیما، تلاش بانک مرکزی برای دسترسی به منابع خود در خارج کشور، اخباری است که باعث شده که روز پنج شنبه و جمعه نسبت به روزهای هفته گذشته، بازار ارز متفاوت باشد و با روند کاهشی همراه شود.
صمت
پیام انجمن روابط‌عمومی ایران به‌مناسبت روز جهانی ارتباطات و روابط‌عمومی
۲۷ اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات و روابط‌عمومی را به‌عنوان نخستین نهاد مدنی، صنفی کشور در حوزه روابط‌عمومی و ارتباطات به فعالان و کارشناسان صدیق و سختکوش این حوزه صمیمانه تبریک می‌گوییم و برای رهروان این مسیر دشوار و حساس در خدمت به مردم و غلبه بر کاستی‌ها و مشکلات، موفقیت روزافزون آرزو می‌کنیم.
چرا علمی به‌عنوان روابط عمومی در جهان امروز پی‌ریزی شد؟
برای درک اهمیت روابط عمومی باید خاستگاه آن را بررسی کرد. به موازات تغییری که رخ داده، دانش و اطلاعات و قدرت تصمیم‌گیری مردم در جوامع مختلف افزایش یافته است. در دهه ۳۰ و ۴۰ میلادی، روابط عمومی زاده شد. به‌این‌ترتیب شرکت‌ها کنترل اطلاعات را در اختیار گرفتند. ارتباطات ابتدا یک‌سویه بود، اما اکنون چنین امکانی وجود ندارد؛ یعنی هیچ شرکتی بدون روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر