دنیای اقتصاد

درخواست جهانگیری برای بهره‌برداری سریع از طرح‌های تولیدی

معاون اول رئیس‌جمهوری روز گذشته از دستگاه‌ها خواست کمک کنند تا طرح‌های تولید و اشتغال سریع‌تر به بهره‌برداری برسد. اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تاکید بر اینکه مناطق آزاد با هدف تبدیل شدن به کانون‌های مهم سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال در کشور ایجاد شده‌اند، از روند توسعه و فعالیت‌های عمرانی انجام شده در این مناطق ابراز خرسندی کرد.

برگزاری مراسم شب‌های قدر در مناطق سفید

شورای سیاست‌گذاری ائمه‌جمعه کشور درباره برگزاری مراسم پرفیض لیالی قدر طی اطلاعیه شماره ۱۲ خود تاکید کرد: مراسم معنوی قدر در سراسر کشور به‌جز استان‌های شدیدا درگیر برگزار می‌شود. در بخشی از این اطلاعیه آمده است: بدیهی است این امر به مفهوم بازگشایی مساجد و مصلی‌ها در مناطق غیرسفید نخواهد بود و تا اطلاع ثانوی، محدود و منحصر به شب‌های پربرکت قدر است و پس از آن، ادامه برگزاری نمازهای جمعه و جماعت، تابع تدابیر ستاد ملی مقابله با کرونا در تعیین مناطق سفید است.
روزگار معدن
احیای معادن راکد، سند توسعه بخش
دولت دوازدهم یکی از گام‌های مهم در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را در قالب احیای معادن راکد و غیرفعال از سال ۹۸ کلید زد که پیاده‌سازی طرح احیای معادن کوچک مقیاس تا پایان سال گذشته بنابر اعلام وزارت صنعت، موجب فعال‌سازی ۱۴۶ معدن شد.
رکود بازار فولاد رو به پایان
بازار فروش محصولات فولادی در چند ماه گذشته با رکود همراه بود که آسیب‌های بسیاری را به تولیدکنندگان وارد کرد.اما خوشبختانه باید تاکید کرد که اکنون این رکود رو به پایان است. از یک‌سو تقاضا برای این محصولات در بازارهای داخلی بیشتر شده است و از سوی دیگر، بازارهای صادراتی در حال گشایش هستند. کشورهای عراق و افغانستان به‌عنوان مقاصد اصلی صادرات محصولات فولادی ایران (مانند میلگرد، پروفیل، مقاطع ساختمانی و...) در چند سال گذشته شناخته شده‌اند.
تعادل
ارزش سهام عدالت ۴۲۹ هزار میلیارد تومان
ارزش روز ۴۹ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت در پی رشد شاخص و نمادهای معاملاتی در بازار سهام در حال حاضر به ۴۲۹۸هزار میلیارد ریال رسیده است و این موضوع نشان از بیش از ۱۶برابر شدن ارزش آن دارد.
نحوه بازپرداخت وام ۲ میلیونی
سخنگوی ستاد تسهیلات حمایتی کرونا گفت: وام ۱.۵ و ۲ میلیون تومانی به صاحبان مشاغل بی‌ثبات ثبت نام خاصی ندارد و بازپرداخت این وام نیز مانند وام یک میلیونی از یارانه آنها کسر می‌شود.حسین میرزایی با اشاره به نحوه ثبت نام وام یک و نیم و ۲میلیون تومانی به صاحبان مشاغل بی‌ثبات گفت: این وام ثبت نام خاصی ندارد ما بعد از تایید لیست مشمولان به آنها پیامک ارسال می‌کنیم که شما مشمول هستید و بعد از آن با روش‌های ساده‌تر از مشمولان می‌خواهیم که اگر وام را می‌خواهند تایید کنند.
صمت
فرصتی برای خودکفایی در تولید ورق سرد فولادی
شرکت فولاد غرب آسیا یکی از مجموعه‌های فولادی است که با تلاش بخش خصوصی در سال ۱۳۸۳ در استان قم در ۳۰ کیلومتری شهرستان دلیجان تاسیس شد.در این واحد، ورق سرد فولادی با ضخامت نهایی ۰.۱۸ تا ۳ میلی‌متر، عرض ۶۰۰ تا ۱۷۰۰ میلی‌متر و وزن هر کلاف ۶ تا ۳۰ تن براساس استانداردهای بین‌المللی ساخته می‌شود. درحال‌حاضر، تقاضای قابل‌توجهی به ورق سرد فولادی به‌ویژه نازک در بازارداخلی دیده می‌شود. این نوع ورق‌ها از موقعیت فروش خوبی در بازار بین‌المللی نیز برخوردار هستند؛ بنابراین این شرکت در تلاش است با اجرای طرح‌های توسعه‌ای و استفاده از تمام ظرفیت خود از یک‌سو نیاز کشور را برطرف کند و از سوی دیگر، در مسیر تحقق فرمایشات رهبر معظم انقلاب یعنی جهش تولید، گام بردارد.
بازار خودرو تا یک ماه دیگر متعادل می‌شود
 به گفته رضا شیوا، رئیس شورای رقابت پیرو جلسه برگزار شده با وزیر صنعت، معدن وتجارت مقرر شد شیوه‌نامه قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت تدوین شود که این کار انجام و شیوه‌نامه قبلی قیمت‌گذاری خودرو با انجام تغییراتی برای ارائه به ستاد تنظیم بازار مصوب شد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر