دنیای اقتصاد
رمز گشایی سیگنال‌های امارات به ایران
تماس‌های تلفنی وزرای خارجه ایران و امارات عربی متحده پس از نزدیک به پنج سال تنش را که با اعدام شیخ نمر روحانی شیعه عربستانی در دی ماه ۹۴ و حمله به سفارت و کنسولگری ریاض در تهران رقم خورد باید نقطه عطفی در روابط تهران و ابوظبی به حساب آورد.

بازگشایی مدارس در ۲۰ اردیبهشت منتفی است

کیانوش جهانپور سخنگوی ستاد مقابله با کرونا گفت: بازگشایی مدارس در ۲۰ اردیبهشت منتفی است. روز بیست‌و‌هفتم هم مشروط است به اینکه منطقه سفید باشد. ولی سیاست کلی این است که اولین جا که تعطیل شد مدارس و دانشگاه‌ها بودند و آخرین جا هم که گشوده می‌شود، مدارس و دانشگاه‌ها است.
روزگار معدن
بهبود نسبی در بازارهای جهانی فولاد
در هفته‌ای که گذشته قیمت سنگ‌آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد در چین از ۸۴ دلار به حدود ۸۵ دلار هر تن خشک سی‌اف‌آر رسید. البته اواسط هفته قیمت به بالای ۸۶ دلار هم رسیده بود. در کل نوسانات بازار اخیرا جزیی بوده است. نقدینگی در بازار چین کم است و تمایل به خرید مطلوب نیست.در بازار صادرات ایران، آخرین قیمت سنگ‌آهن مگنتیت خلوص ۶۱درصد هفته گذشته ۵۰.۳ دلار هر تن فوب ثبت شد در حالی که اواسط اسفند گذشته حدود ۴۹ دلار بود.
برنامه‌ریزی برای افتتاح ۲.۲ میلیارد دلار طرح در سال ۹۹
رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه‌ریزی برای افتتاح ۲.۲ میلیارد دلار طرح بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۹۹ خبر داد.دکتر خداداد غریب پور ضمن بیان این مطلب گفت: ایمیدرو و شرکت‌های تابعه تا پایان امسال، ۳۱ طرح با سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد و ۲۷۶ میلیون دلار در حوزه‌های فولاد، مس، طلا، آنتیموان، نفلین سینیت، فسفات، زیرساختی و... افتتاح می‌کند.
تعادل
اثر حذف صفرها بر کاهش تورم پولی و تقویت ارزش پول
کارشناسان معتقدند، با توجه به تصویب حذف صفر از پول ملی و تغییر واحد پول ملی کشور به تومان، این امر تاثیرات مثبتی بر اقتصاد همچون کاهش میزان تورم پولی، افزایش اعتماد عمومی نسبت به پول ملی، کاهش تورم، آسان‌سازی تسویه مبادلات و...  دارد.
وضعیت بازار سرمایه و بورس در مجلس بررسی شد
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد: آخرین وضعیت بازار سرمایه و بورس با حضور وزیر اقتصاد، رییس سازمان‌ بورس و اوراق بهادار و رییس سازمان خصوصی‌سازی مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.
صمت
امریکا برنامه ایران برای مقابله با کرونا را با چالش مواجه کرده است
نشست مجازی سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد عصر دوشنبه با حضور رئیس‌جمهوری آغاز شد. نمایندگان ۴۰ کشور در این نشست مجازی حضور یافتند که شامل ۱۹ رئیس‌جمهوری، یک معاون رئیس‌جمهوری، ۶ نخست‌وزیر، یک معاون نخست‌وزیر، ۸ وزیر امور خارجه و یک وزیر کشور است.

رشد سهام فولادی‌ها ادامه دارد
بازار بورس ایران در یک سال گذشته بازدهی بسیار چشمگیری داشته و سود قابل‌توجهی را ازآن سهامداران خود کرده است.این رشد قابل توجه زمینه جذب نقدینگی بسیاری را به این بازار فراهم کرده که خود علت دیگری برای رشد بازار بورس شده است. در چنین شرایطی مدتی است برای خرید برخی سهم‌ها هر روز صف خرید تشکیل می‌شود. سهام شرکت‌های فولادی نیز از جمله سهامی است که مورد اقبال عموم قرار گرفته تا جایی که معاملات نمادهای فولادی با صف خرید پایان می‌یابد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر