دنیای اقتصاد
آینده تنش تهران- واشنگتن در عصر بایدن
از زمان انتخاب جو بایدن، کاندیدای دموکرات و معاون سابق باراک اوباما به‌عنوان رئیس‌جمهور منتخب در ایالات‌متحده آمریکا، این پرسش که آیا وی به برجام بازمی‌گردد یا خیر به یکی از اصلی‌ترین مسائل مورد تحلیل در حوزه سیاست خارجی آمریکا تبدیل شده و کارشناسان بسیاری راجع به آن اظهارنظر کرده‌اند.
رکورد مبتلایان به کرونا شکست
تعویق تعطیلی تهران به‌رغم آمار فزاینده ابتلا به کرونا، روز گذشته با اعتراض اعضای شورای شهر تهران روبه‌رو شد.
اطلاعات
قالیباف: ریشه مشکلات کشور سوء‌مدیریت و ناهماهنگی میان سیاستگذاران و مجریان است
‌رئیس مجلس با اشاره به اینکه بایدن فشار حداکثری ترامپ را به فشار هوشمند علیه مردم ایران تبدیل می کند، گفت: تصمیمات ما در حوزۀ مسکن، بورس، ترخیص کالاهای اساسی از گمرک، سوداگری‌ها در بازار ارز، طلا و خودرو، بی تفاوتی نسبت به گرانی‌ها و رها کردن بازار و بی توجهی به تولید ملی، به پاستور و بهارستان و باب همایون و میرداماد ارتباط دارد نه به جورجیا و میشیگان و آریزونا.
سرلشکر باقری: سند همکاری دفاعی ایران و عراق به زودی امضا می‌شود
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از تدوین سند همکاری‌های دفاعی ایران و عراق خبر داد و گفت: این سند مراحل آخر خود را می‌گذراند و در آینده‌ای نزدیک به امضا خواهد رسید.
همشهری
بورس سبزپوش ماند
بورس تهران امروز دوشنبه ۲۶ آبانماه را همراه با رشد آغاز کرد و به پایان رساند و شاخص کل با افزایش ۱۶ هزار و ۳۹۰ واحد بر سکوی یک میلیون و ۲۷۳ هزار واحد ایستاد.
دلار همچنان در کانال ۲۶ هزار تومان
قیمت هر دلار آمریکا امروز دوشنبه ۲۶ آبان ۹۹ در صرافی ملی ۲۶ هزار تومان عرضه شد که نسبت به آخرین نرخ دیروز بدون تغییر ماند.
تعادل
علت رد طرح تامین کالاهای اساسی  مجلس
سیامک ره‌پیک قائم‌مقام شورای نگهبان طی نامه‌ای به محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که با توجه به افزایش هزینه‌های عمومی و عدم تأمین منابع مالی طرح الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی، مصوبه مغایر اصل ۷۵ قانون اساسی شناخته شد.
هدف بودجه 1400  قطع وابستگی به نفت است
رییس‌جمهور با تشریح چارچوب تدوین بودجه سال آینده، تأدیه بخش عمده مطالبات کارکنان، بازنشستگان و سازمان‌های بازنشستگی و به سرانجام رساندن بخش مهمی از پروژه‌های عمرانی در برنامه بودجه سال ۱۴۰۰ را زمینه مناسبی برای تدوین برنامه هفتم توسعه دانست.

 
اخبار مرتبط
ارسال نظر