دنیای اقتصاد
قرنطینه تهران به تعویق افتاد
در شرایطی که ویروس کرونا هر روز هولناک‌تر از روز قبل قربانی می‌گیرد تعطیلی تهران و کلانشهرها یک بار دیگر به تعویق افتاد.
یارانه سوم برگشت خورد
سخنگوی شورای نگهبان از رد طرح الزام دولت برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی خبر داد. «عباسعلی کدخدایی» دیروز گفت: «در جلسه شورای نگهبان طرح الزام دولت برای پرداخت یارانه کالاهای اساسی مورد بررسی قرار گرفت و اعضای این شورا به‌دلیل بار مالی با این طرح مخالفت کردند.»
اطلاعات
انتصاب سرپرست سازمان خصوصی‌سازی
وزیر امور اقتصادی و دارایی در پی استعفای علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی سازی، ضمن موافقت با این استعفا، حسن علایی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این سازمان منصوب کرد.

اعمال محدودیت‌های شدید کرونایی از اول آذر
رئیس‌جمهوری گفت: ‌ناگزیر از اعمال محدودیت‌های شدید هستیم. طرح محدودیت‌ها از اول آذر در سراسر کشور به اجرا درمی‌آید. در این طرح هر شهر مقررات خاص خود را دارد و نتیجه آن هفتگی بررسی خواهد شد.
همشهری
ویژگی‌های مهم بودجه ۱۴۰۰ به روایت رئیس جمهور
رئیس جمهوری هدف اصلی بودجه ۱۴۰۰ را کاهش تصدی‌گری‌های دولت و قطع وابستگی مستقیم بودجه به نفت عنوان کرد و گفت: لایحه بودجه ۱۴۰۰ در چارچوب برنامه کلی اصلاح ساختار بودجه و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تدوین می‌شود.
روزی پرنوسان برای بورس تهران
تالار شیشه ای امروز یکشنبه ۲۵ آبانماه را افزایشی شروع کرد و بیش از ۱۹ هزار واحد صعود کرد اما در میانه راه ارتفاع کم کرد و در ساعت پایان معاملات شاخص کل با افزایش ۹ هزار و ۷۱۷ واحد بر عقربه یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد متوقف شد.
تعادل
قفل رسوب کالاها باز شد
چندی پیش ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مصوب کرد که کالاهای رسوب شده در گمرکات کشور بدون نیاز به ویرایش ثبت سفارش ترخیص شوند. به عبارتی دیگر، کالاهای مانده در گمرک روی ریل ترخیص قرار گرفتند.
حذف نمادین چهار صفر در سه اسکناس تا پایان سال
ایران چک 100 و 50 و اسکناس 10 تومانی جدید تا پایان سال به بازار می‌آید که در آن به صورت نمادین و کم رنگ چهارصفر حذف شده است.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر