دنیای اقتصاد

ضعف‌های دیپلماسی تجاری

با گسترش روندهای جهانی‌شدن و تقویت همکاری‌های تجاری‌ـ منطقه‌ای، اهمیت دیپلماسی اقتصادی و تجاری بسیار افزایش یافته است. بر این اساس موضوع دیپلماسی اقتصادی یا تجاری به یکی از کانون‌های توجه نه‌تنها نظریه‌پردازان بلکه دست‌اندرکاران- دولتی و غیردولتی- تبدیل شده است و دیپلمات‌های کشورها به‌طور فزاینده‌ای وقت خود را به مسائل اقتصادی و تجاری اختصاص می‌دهند.
تعطیلی پایتخت جدی شد؟
با افزایش درخواست‌ها برای تعطیلی کامل تهران به مدت دوهفته، قرار است امروز ستاد ملی کرونا درمورد این پیشنهاد تصمیم‌گیری کند. هفته گذشته روسای دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم‌پزشکی سراسر کشور در نامه‌ای به وزیر بهداشت، خواستار تعطیلی سراسری حداقل دوهفته‌ای پایتخت همراه با اعمال محدودیت جدی در سفرهای بین‌شهری و رفت‌وآمدهای غیر‌ضروری درون‌شهری به‌دلیل وضعیت بغرنج میزان موارد ابتلا به ویروس کرونا و فرسوده شدن کادر درمان شدند.
اطلاعات
همتی: رعایت ضوابط مبارزه با پولشویی برای کاهش التهاب بازار ارز ضروری است
رئیس کل بانک مرکزی بر ضرورت رعایت ضوابط مبارزه با پولشویی برای کاهش التهاب بازار ارز تاکید کرد.
وزارت صنعت: شکر مشمول قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار است
معاون دفتر برنامه‌ریزی،‌ تأمین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت با بیان اینکه شکر همچنان مشمول قیمت گذاری ستاد تنظیم بازار است، گفت: قیمت گذاری شکر به عنوان یک کالای اساسی تغییری نکرده و همچنان توسط ستاد تنظیم بازار انجام می شود.
همشهری
سکه؛ ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، نیم سکه ۷ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.
آخرین قیمت دلار در ۲۴ آبان۹۹
قیمت هر دلار آمریکا امروز شنبه ۲۴ آبان ۹۹ در صرافی ملی دوباره تغییر کرد و ۲۶ هزار و ۹۵۰ تومان عرضه شد که نسبت به آخرین نرخ امروز ۱۰۰ تومان گران شد.
تعادل
تدوین طرح ساماندهی  بازار سرمایه در مجلس
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: طرح ساماندهی بورس با حضور وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس برای بهبود شرایط بازار سرمایه ۲۵آبان در دستور کار این کمیسیون قرار می‌گیرد.
جهان فهمید فشار حداکثری جواب نمی‌دهد
رییس‌جمهوری گفت: علامت‌ها و نشانه‌ها در دنیای امروز از آمریکا گرفته تا اروپا نشان‌دهنده این است که دنیا فهمیده که فشار حداکثری جواب نمی‌دهد و دوران پایان خودش را طی می‌کند و مردم ما در سایه استقامت و ایستادگی‌شان کام خود را شیرین خواهند کرد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر