دنیای اقتصاد
گشایشی در همه امور ایجاد شده است
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در حاشیه جلسه روز چهارشنبه هیات دولت درخصوص سفر اخیر محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان به چین گفت که این سفر، سفر خوبی بود. واعظی افزود: «در مذاکراتی که من آن را خواندم جامع بحث کرده بودند؛‌ گزارشی هم در هیات دولت دادند و یک گشایشی در همه امور ایجاد شده است.»
محدودیت تردد در ۵ شهر بزرگ
سرانجام افزایش افسارگسیخته مرگ‌های کرونایی و آمار مبتلایان به کرونا مقامات کشور را به سمت ایجاد محدودیت سفرهای بین شهری سوق داد. این محدودیت‌ها از ساعت ۲۴ شب گذشته برای ۵ کلان‌شهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه به‌دلیل تعطیلات پیش‌رو پیشنهاد شده و تا ظهر یکشنبه بعد ادامه خواهد داشت.
اطلاعات
هلال‌احمر : تحریم‌های آمریکا مانع خرید واکسن آنفلوآنزا شده است
رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به تلاش برای تامین ۲میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا گفت: تحریم گسترده بانک‌های دولتی و خصوصی سبب شده است انتقال پول واکسن برای هلال احمر و وزارت بهداشت با مشکل همراه باشد لذا مجبوریم پول را بدون تضمین به فروشندگان دهیم و این موضوع کاری پر ریسک است که به خاطر هموطنانمان پذیرفته‌ایم و امیدواریم در آینده نزدیک به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.
قالیباف: اصلاح ساختار بودجه، کشور را به ثبات اقتصادی می‌رساند
رئیس مجلس با بیان این که اصلاح ساختار بودجه قطعاً امسال در مجلس یازدهم آغاز خواهد شد، افزود: ریشه بسیاری از نابسامانی‌ها همین کسری بودجه است که دلیل آن به ساختار غلط بودجه باز می گردد و سبب گرانی و تورم می‌شود، بنابراین اگر ساختار بودجه اصلاح شود، می‌تواند بسیاری از این مسائل را رفع کند و ما را به ثبات اقتصادی برساند.
همشهری
تغییر روند پرداخت سود سهام عدالت پس از آزادسازی
روند پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان این سهام بعد از آزادسازی آن تغییر کرده و افرادی که روش مستقیم و غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده اند، به دو طریق مختلف سود را دریافت خواهند کرد.
جابه‌جایی خط فقر | تورم ۵۰ درصدی در راه است؟
گرانی‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود. دلار بعد از آخرین تحریم‌های اعمالی از سوی خزانه‌داری آمریکا، سر فرود ندارد و از ۳۱ هزار تومان نیز عبور کرده و آثار افزایش نرخ دلار، تورم چشمگیری را ایجاد کرده است.
تعادل
چرا تزریق ارز بانک مرکزی با تقاضای اندک مواجه می‌شود؟
بانک مرکزی روز (99.7.22) و در دومین روز اجرای سیاست جدید ارزی، حدود ٧٨ میلیون دلار ارز به صورت اسکناس در بازار متشکل معاملات ارزی در نرخ‌های حاشیه بازار عرضه کرد.به رغم این میزان عرضه و امکان خرید هر صرافی به میزان ۵٠٠ هزار دلار در بازار مذکور، صرفا حدود 1.5 میلیون دلار توسط صرافی‌ها خریداری شد که این امر حاکی از فقدان تقاضای موثر در بازار برای ارز به صورت اسکناس است.

کمبود نقدینگی در بازار به واسطه مصوبات جدید
روز سه شنبه بود که جلسه عالی شورای بورس برگزار شد تا بورس و بازار سرمایه سرو سامانی بگیرد و از این اوضاع نابسامان خود خارج شود.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر