دنیای اقتصاد
بازگشت 2/5 میلیارد دلار صادراتی
حسن روحانی رئیس‌جمهوری از بازگشت ۵/ ۲ میلیارد دلار ارز از سوی صادرکنندگان طی ۱۰ روز گذشته خبر داد. او روز گذشته در جلسه هیات‌دولت با بیان اینکه همه شرکت‌های ما به‌ویژه شرکت‌های مهم و بزرگ و آنهایی که ارز ما را تامین می‌کنند، فعال هستند، گفت: در ۱۰ روز گذشته صادرکنندگان و شرکت‌های مقید که عمدتا فولاد و پتروشیمی‌ها هستند، ۵/ ۲ میلیارد دلار ارز را پس داده‌اند و بسیاری از آنها ارز را به درستی به سامانه نیما بازمی‌گردانند.

توضیحات سردار حاجی‌زاده درباره شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین

فرمانده نیروی هوافضای سپاه با اشاره به شلیک موشک‌های بالستیک از اعماق زمین برای اولین بار در دنیا در رزمایش سپاه، اظهار کرد: این پرتاب‌ها بدون داشتن سکو و تجهیزات مرسوم انجام می‌شود.
روزگار معدن
سیمان پاکتی بالاتر از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان نخرید
سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد: نرخ فروش مصرف کننده برای هر پاکت سیمان خاکستری حداکثر ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و برای هر تن سیمان فله ۲۹۰ هزار تومان است. هرگونه فروش سیمان بالاتر از سقف قیمت تعیین‌ شده توسط واحدهای تولیدی و توزیعی سیمان، تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد می شود.
بخشی از درآمدهای معدنی به زیرساخت‌ها اختصاص می‌یابد
معاون معدن وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بخشی از درآمدهای معدنی به حوزه‌های زیرساختی به ویژه راه تخصیص می‌یابد، تاکید کرد: در این زمینه با وزارت راه و شهرسازی همکاری داریم.
تعادل
تورم پولدارها به مرز 30 درصد رسید
مرکز آمار در جدیدترین گزارش خود، به وضعیت تورم در میان دهک‌های مختلف درآمدی جامعه پرداخته و به‌نظر می‌رسد، با تداوم روند افزایشی تورم، فاصله تورم میان اقشار کم درآمد و پردرآمد نیز رو به افزایش گذاشته است.
مهار پول سرکش یا جبران کسری بودجه
دولت در سال جاری، از یک سو با ادامه مشکلات تحریم وابرچالش‌های ساختاری سال‌های قبل، از جمله افزایش مخارج، کاهش درآمدهای فروش نفت، رشد منفی اقتصاد، کاهش تجارت خارجی و درآمدهای دولت و در نتیجه کسری بودجه همراه شده و از سوی دیگر، شیوع کرونا بر میزان تعطیلی کسب وکارها، کاهش درآمدها، افزایش مخارج و بدتر شدن فضای کسب وکار و رشد منفی اقتصاد و سرمایه‌گذاری‌ها اثر گذاشته است.
صمت
افزایش حق مسکن کارگران لغو شد؟
نهم مرداد ماه است و بیش از ۴۰ روز از نامه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دولت برای بررسی و تصمیم‌گیری درباره حق مسکن کارگران آن هم با قید دو فوریت می‌گذرد و اگرچه شریعتمداری و برخی از اعضای شورای‌عالی کار هفته گذشته را زمان تصویب حق مسکن اعلام می‌کردند اما هنوز خبری نیست.
رشد چشمگیر تولید فولاد در هفت سال
بررسی آمار عملکرد زنجیره تامین فولادسازان در هفت سال از عمر دولت‌های یازدهم و دوازدهم نشان دهنده رشد ۹۴ درصدی در حوزه ظرفیت‌سازی و تولید فولاد خام است.در این مدت ظرفیت تولید فولاد خام در کشور از ۲۲.۵ میلیون تن به ۴۳.۶ میلیون تن و تولید محصول فولاد خام از ۱۶.۱ میلیون تن به ۳۱.۲ میلیون تن افزایش یافت که در هر دو مورد رشد ۹۴ درصدی داشته است.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر