دنیای اقتصاد
استارت رایزنی‌های منطقه‌ای از بغداد
وزیر امور خارجه ایران روز یکشنبه برای چهارمین بار در راس هیات سیاسی به بغداد و اربیل سفر کرد تا افق روابط تاریخی و مناسبات گسترده دو کشور را در دولت جدید «مصطفی الکاظمی» ترسیم کند. سفری که مقدمه سفر روز دوشنبه نخست وزیر عراق به ریاض و سپس تهران در روز سه‌شنبه است.

پراکندگی ابتلا به کرونا درتهران

آمار مرگ کرونایی درکشور یک بار دیگر مرز ۲۰۰ نفر را رد کرد و به ۲۰۹ نفر رسید. پیش از این با فوت ۲۲۱ نفر در نوزدهم ماه جاری رکورد مرگ کرونایی در کشور جا‌به‌جا شده بود. طی چند روز گذشته تعداد جان‌باختگان رسمی کرونا زیر ۲۰۰ نفر ثبت شده بود.
روزگار معدن
قابلیت ارز آوری ۷ میلیارد دلاری صنعت فولاد
عضو هیات مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران معتقد است: امروز توان تولید فولاد کشور به ۳۰ میلیون تن رسیده و از این رقم ۱۵ میلیون تن قابلیت صادرات دارد که می‌تواند هفت میلیارد دلار ارزآوری برای کشور به همراه داشته باشد.
ضعف قوانین در معدن
در بخش معدن مشکل ضعف نظارت داریم، در این بین دولت وظیفه نظارتی خود را به‌خوبی انجام نمی‌دهد و در نتیجه شاهد رشد بروکراسی هستیم.
تعادل
افزایش قیمت‌ها برای مردم غیرقابل تحمل شده است
 تعدادی از نمایندگان مجلس در نشست روز یکشنبه مجلس، خواستار ارایه برنامه دولت برای کنترل قیمت‌ها و بازار ارز شدند. نماینده ماکو در مجلس تاکید کرد که افزایش قیمت‌ها برای مردم غیر قابل تحمل شده است.

دستور رییس‌جمهور برای تسریع در ترخیص کالاهای اولویت‌دار
رییس‌جمهور گفت: وزارت صمت برای تامین نیازهای بخش تولید با تعیین اولویت ترخیص کالا در هماهنگی با وزارت اقتصاد و بانک مرکزی طبق دستورالعمل ابلاغی برای تسریع در ترخیص کالاهای اولویت‌دار اقدام کند.
صمت
آزادسازی ۲۰ هزار کیلومتر مربع محدوده معدنی
به گزارش روابط‌عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور معاون اکتشاف این سازمان گفت: بررسی کارنامه دولت دوازدهم در بخش اکتشاف نشان می‌دهد ۲۰ هزار کیلومتر مربع آزادسازی تمام پهنه‌ها و بخش اعظم محدوده‌های اکتشافی انجام شد.
باید جبران مافات کرد
در بورس، ارزش دارایی هر محصولی به ارزش واقعی و ذاتی آن نزدیک‌تر است. پس نباید گمان کرد که بورس باعث گرانی یک محصول می‌شود؛ بلکه اتفاقاً همه جای دنیا وقتی قرار است قیمت محصولی شفاف شود، از ابزارهای کارآمدی مانند بورس استفاده می‌کنند، چون دقیقاً در بورس است که ملاک قیمت‌گذاری که همان عرضه و تقاضا است، خود را نشان می‌دهد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر