دنیای اقتصاد

دولت جوان حزب‌اللهی علاج مشکلات کشور است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر روز یکشنبه در نشستی تصویری با مجموعه‌ای از جوانان دانشجو و تشکل‌های دانشگاهی، با اشاره به واقعیت‌های امیدآفرین کشور در مقابله با جبهه ظلم و کفر و استکبار، جوانان و دانشجویان را به برافراشته نگه داشتن پرچم حقیقی آرمانخواهی و مطالبه‌گری فراخواندند.

مقصد بعدی علی لاریجانی کجاست؟

دو روز دیگر عمر مجلس دهم به پایان می‌رسد و نمایندگان باید با حضور در مراسم اختتامیه با کرسی‌های سبز رنگ ساختمان بهارستان خداحافظی کنند. اما وداع هیچ‌کدام ازآنها مثل خداحافظی علی لاریجانی رئیس مجلس دهم و نماینده مردم قم در پارلمان نیست. علی لاریجانی که از او به‌عنوان رکوردار ریاست مجلس در ایران یاد می‌کنند از سال ۱۳۸۷ ریاست مجلس را در دوره‌های هشتم تا دهم به مدت ۱۲ سال به‌صورت متوالی برعهده داشته است.
روزگار معدن
قیمت خرید عادلانه سنگ‌آهن، به نفع شرکت‌های فولادی است
به تازگی و با توافق معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت از یک‌سو و تشکل‌های صنفی مرتبط با استحصال سنگ‌‌آهن و تولید فولاد از سوی دیگر، مقرر شد تشکل‌های بخش خصوصی نحوه قیمت‌گذاری کل اقلام زنجیره ارزش فولاد از معدن تا فولاد را به این معاونت ارائه کنند و تصمیم‌گیری نهایی با حاکمیت خواهد بود.
تحقق بیش از ۶۲درصد اهداف ایمیدرو در نقشه راه معدن و صنایع معدنی
رئیس هیات عامل ایمیدرو امروز در جلسه پایش نقشه راه معدن و صنایع معدنی تاکید کرد: میزان تحقق اهداف ایمیدرو در نقشه راه معدن و صنایع معدنی به ۶۲.۳درصد رسیده است.دکتر خداداد غریب پور یادآور شد: این سازمان از ۷۲ راهبرد نقشه راه، ۴۴ راهبرد را در اختیار دارد که تا پایان فروردین ماه سال جدید، بیش از ۶۲درصد از اهداف آن محقق شده است.
تعادل
مصادیق مربوط به قاچاق ارز مشخص شد
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای ضمن تعیین مصادیق مربوط به قاچاق ارز، بانک مرکزی را مکلف کردند ظرف ۳ ماه دسترسی مستمر و برخط صرافی‌ها، بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری به سامانه ارزی را  فراهم کند. نمایندگان مجلس در جلسه علنی دوشنبه مجلس و در ادامه بررسی مواد باقی مانده لایحه اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مواد ۱۷ و ۲۳ این لایحه را تصویب کردند.
مشارکت دادن هر چه بیشتر مردم از اهداف اصلی واگذاری سهام عدالت است
متن اطلاعیه دفتر معاون اول رییس‌جمهور به این شرح است: پرواضح است که هدف اصلی از واگذاری سهام عدالت علاوه بر استقرار و گسترش عدالت در جامعه، مشارکت دادن هر چه بیشتر مردم در اقتصاد به منظور ایجاد و تقویت بخش خصوصی توانمند و واقعی در کشور است.
صمت
سیاست ما افزایش صادرات محصولات فولادی است
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما تکیه بر صادرات محصولات فولادی است و برای این کار برنامه‌ای ویژه تهیه و تدوین کرده‌ایم که نه‌تنها به واسطه این برنامه، میزان صادرات محصولات فولادی طی سال ۹۹ بیشتر از سال ۹۸ خواهد شد، بلکه میزان ارز حاصل از صادرات محصولات زنجیره فولاد نیز افزایش قابل‌توجهی پیدا خواهد کرد.
در اهمیت صادرات مواد معدنی
صادرات مواد معدنی نقش مهمی در رشد و توسعه اقتصادی کشور ایفا می‌کند؛ مشروط به اینکه مواد معدنی مازاد بر نیاز داخل باشد.باتوجه به این مهم اگر مواد معدنی در داخل موردنیاز باشد باید بتوانیم ارزش‌افزوده‌ای برای آن ایجاد کنیم تا رشد تولید تحقق پیدا کند.مواد معدنی شبیه نفت هستند؛ همان‌قدر که باید نفت صادر کنیم به همان نسبت به صادرات مواد معدنی نیاز داریم. در این بین هر چه بیشتر از خام‌فروشی دوری کنیم به نفع کل اقتصاد عمل کرده‌ایم.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر